Brent petrol fiyatları ve döviz kurlarındaki değişimler, akaryakıt fiyatlarını etkilemeye devam ediyor. Gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzine yapılacak olan zam, vatandaşların cep harcamalarını bir kez daha etkileyecek.

Daha önceki zam haberlerinden sonra motorin fiyatları da rekor seviyelere ulaşmıştı. Motorinin litre fiyatına yapılan 2,56 lira zamın ardından, litre fiyatı 45 lirayı aşarak rekor kırmıştı. Bu artışla birlikte, motorin fiyatları İstanbul'da ortalama 44,35 liradan satılırken, Ankara'da 45,13 lira ve İzmir'de 45,35 lira seviyelerine yükselmişti.

Güncel akaryakıt pompa fiyatlarına bakıldığında, İstanbul'da benzinin litresinin ortalama 39,42 lira, motorinin litresinin ise 44,35 liradan satıldığı görülüyor. Bu yükselişle birlikte, vatandaşlar akaryakıt masraflarını daha dikkatli bir şekilde planlamak zorunda kalacak gibi görünüyor.

İçişleri Bakanı Yerlikaya'dan Açıklama: 7 Günde 4 Bin 370 Trafik Kazası İçişleri Bakanı Yerlikaya'dan Açıklama: 7 Günde 4 Bin 370 Trafik Kazası

TAKA/AYŞE SANCAK 

Editör: Ayşe Sancak