Akçaabat’ın yeni mahalle muhtarları Akçaabat Erol Günaydın Sanat Merkezi Toplantı Salonu’nda bir araya gelerek danışma imkanı buldular. Akçaabat Muhtarlar Derneği Başkanı Ömer Hotaman’ın organize ettiği danışma toplantısına tüm mahalle muhtarları katıldı.

Siyaset ve İş Dünyası Buluşması: AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı ve İş İnsanı Gazetemizi Ziyaret Etti Siyaset ve İş Dünyası Buluşması: AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı ve İş İnsanı Gazetemizi Ziyaret Etti

GEÇMİŞ OLSUN

Gümüşhane’nin Torul ilçe belediye başkanı Evren Evrim Özdemir, rahatsızlanarak KTÜ Farabi Hastanesinde tedaviye alındı. Sağlık sorunları nedeni ile Gümüşhane Devlet Hastanesinde tedaviye alınan Özdemir, tedbir amaçlı KTÜ Farabi Hastanesine sevk edildi. Sağlık durumu iyi olan Özdemir, bir süre tedbir amaçlı hastanede müşahede altında tutulacak. TAKA Gazetesi olarak Evren başkana bizler de geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

ACİL TOPLANDILAR

Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü, Sağlık Hizmetleri Başkanı Op. Dr. Yavuz Çakıroğlu ve Kamu Hizmetleri Başkanı Dr. Oğuz Kara başkanlığında acil sağlık hizmetleri komisyon toplantısı gerçekleşti. Kentte yürütülen Acil Sağlık Hizmetlerinin Koordinasyonu ile ilgili olarak hizmet veren kurum ve kuruluşlar arasındaki işbirliğini sağlamak amacıyla yapılan ASKOM toplantısına; Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesi, Kamu Hastaneleri, İl Ambulans Servisi ve Özel Hastane yöneticileri katıldılar.

GAYDAN’DAN AÇIKLAMA

Bağımsız Türkiye Partisi Trabzon il basın sözcüsü Hacı Gaydan, kulis köşemizde önceki gün yayımlanan, ‘Kurt neden kaybetti’ kulisimizle ilgili açıklama yaptı. Gaydan, “Tonya’da yapılan yerel seçimlerde partimiz seçim pusulasında 5. Sırada yer almışken, bahse konu bağımsız aday Veysel Kurt ise pusulada 7. ve son sırada yer almıştır. Dolayısıyla pusulada ne bir yan yana olma durumu, nede isim ve logo benzerliği söz konusudur. Ayrıca, BTP Tonya Belediye Başkan adayımız Yıldıray Yıldırım ve Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Ömer Turan, seçim çalışmaları boyunca Tonya’da ayak basılmadık yer, sıkılmadık el bırakmamıştır. Tonya ilçemizde gerek adaylarımıza ve Genel Başkanımız Hüseyin Baş Bey’e karşı oldukça yoğun bir ilgi söz konusu olmuştur. Seçim çalışmaları boyunca sahadan edindiğimiz izlenimlerimizde aynı sonuca işaret etmektedir. Vatandaşımız Bağımsız Türkiye Partisi’ni, Türkiye’nin bekası için en güvenli liman ve sigorta olarak görmektedir. Bağımsız Türkiye Partisi, Atatürk’ün izinden yürüyen ve ilkelerinden asla taviz vermeyen Cumhuriyetçi bir partidir. Milletimizin her türlü sorunlarına çözüm üretmiş olan tek partidir. Türkiye’yi içerisinde bulunduğu çaresizlikten ve umutsuz durumdan çekip çıkaracak olan yegane adres, Bağımsız Türkiye Partisi’dir. Milletimizin gönlün taht kuran Genel Başkanımız Hüseyin Baş Bey, Türkiye için umut olmuştur. Bu farkı gören aziz milletimiz, seçimlerde oylarımızı iki katına çıkarmıştır” dedi.

DOSTLUK BAKİDİR

AK Parti Trabzon kurucu il teşkilat başkanı Sultan Göktaş TBMM ziyaretinde  İçişleri eski Bakanı Süleyman Soylu'yu ziyaret etti. Sayın Süleyman Soylu ile  Sultan Göktaş samimi  bir  sohbet yaptılar. Göktaş, ‘Dostluğumuz görev zamanı değildir. Bizim dostluğumuz bakidir” dedi.

EKŞİ GÖREVE BAŞLADI

31 Mart 2024 Mahalli idareler seçiminde İkizdere Belediye Başkanlığını kazanan Abdi Ekşi ‘’ilçe için STK ve hayırsever vatandaşlarla el ele vererek daha iyi hizmetler yapmaya çalışacağız ‘’dedi. İkizdere ilçesinin seçilmiş 10. Belediye Başkanı olarak göreve başlayan Abdi Ekşi ‘’31 Mart seçimi sona erdi, şimdi ilçeye daha iyi hizmet için çalışma zamanı. İlçemizin ekonomik sosyal dinamikleriyle birlikte güzle çalışmalar yapacağımıza inanıyorum. Öncelikle plan proje ile çalışmalarımız olacak partiden bu akrabadan değil hepimiz İkizdere olarak taşın altına elimizi sokacağız. İkizdere daha iyiye daha güzele layıktır. Hükümetimizin desteğini alarak inanıyorum daha kalıcı işlere imza atacağız’’ diye konuştu.

ÇEBİ GENÇ’E GİTTİ

Trabzon Büyükşehir Belediye başkanlığına seçilen Ahmet Metin Genç’i AK Parti Ortahisar ilçe başkanı Selahattin Çebi çiçeği ile ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletti. Çebi, “Ahmet başkanımızla uzun süre siyaseten yol arkadaşlığı yaptık. Akabinde Ortahisar Belediyesinde mesai arkadaşı olduk. Zor zamanlarda önemli işlere imza atmıştır. Kendisini yeni görevinde tebrik ediyorum. Başarıları daim olsun” dedi.

Bu Deneyimden Yararlanın
Ayşegül Özdoğan Yıldırım 20 yıldır Trabzon basın sektöründe. Sarı basın kartı sahibi. Trabzon Gazeteciler Cemiyetinde çeşitli ödüller aldı. Aynı zamanda TGC basın hizmet ödülü sahibi.  TGC genel sekreterliği de yaptı. Üniversite işletme lisans mezunu ve yüksek lisansını kamu yönetimi alanın da tamamladı. Yüksek Lisans tezini yerel yönetimlerde stratejik planlama alanında yazdı. Ortahisar Belediyesinde halen özel kalem müdürlüğünde Basın Yayın ve Halkla ilişkiler müdürlüğünde çalışma hayatına devam ediyor. Ayşegül Özdoğan’dan yeni yönetim yararlanmalı.

Editör: Doğukan ÖZKURT