İkincisi düzenlenen toplantı Beşikdüzü Muhtarlar Derneği ev sahipliğinde ilçede gerçekleşti. Aynı zamanda Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı olan Trabzon Muhtarlar Federasyonu başkanı Bekir Aktürk’ün, Başkent Ankara’da İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ile randevusu olduğundan katılmadığı toplantıyı Trabzon Muhtarlar Federasyonu Başkan Vekili Muhittin Eyüboğlu yönetti. Toplantıya Beşikdüzü Belediye Başkanı Ramis Uzun, Beşikdüzü Muhtarlar Derneği Başkanı Mesut Küçükyıldız, ilçe muhtarlar dernek başkanları katıldı.

Türk Ocakları Rize Şubesi Gazetecilerle Kahvaltıda Buluştu Türk Ocakları Rize Şubesi Gazetecilerle Kahvaltıda Buluştu

İLÇEMİZE SİZLERLE HİZMET EDİYORUZ

Belediye Başkanı Ramis Uzun, kısa bir selamlama konuşması yaparak toplantıdan ayrılı. Uzun, “Karşılıklı sohbet ederek, birbirimizin derdini dinleyelim. Geçmişte de belediye başkanlığı yaptım. Şu anda Büyükşehir Belediyesi olduk. Büyükşehir yasası ile ilçelerden yetkiler alındı. Bu süreçte büyükşehir belediyemiz ile uyum içinde çalışıyoruz. Beşikdüzü’nün 34 tane mahallesi var. Bu mahallelerimizin çalışkan muhtarları var. İlçemize en iyi hizmeti edebilmek için sizlerle var gücümüzle çalıştık” dedi.

OSMANLI’DAN MİRAS

Trabzon Muhtarlar Federasyonu Başkan Vekili Muhittin Eyüboğlu, “Trabzon’umuzun güzide ilçelerinden Beşikdüzü ilçesinde muhtarlarımızla istişare gerçekleştirdik. Ay yıldızlı bayrağımızın altında, halkımıza hizmet etmenin onurunu yaşıyoruz. Bu hedefimizden vaz geçemeyiz. 1829 yılından itibaren muhtarlık vardır. Osmanlı’dan günümüze en büyük mirastır. Bizler de atalarımızın mirasını yaşatıyoruz. Çok kıymetli bir görev yapıyoruz. Devletimizin emrinde, halkımızın hizmetkarıyız” diye konuştu. 

Eyüboğlu’nun konuşmasının ardından ilçedeki mahalle muhtarları sorun, sıkıntı ve taleplerini dile getirdiler. Muhtarların talepleri not alınarak çözümü için ilgili kurumlara iletildi.
TUNCAY UÇKUN