Başkan Kurum'un Teşekkürleri: Murat Kurum, ziyareti sırasında İstanbulspor yönetimine teşekkürlerini ileterek, kulübünün başarılarından ve Türk sporuna katkılarından bahsetti.

Forma Renklerinin Öyküsü: Kurum, İstanbulspor'un sarı-siyah renklerinin geçmişe dayanan anlamlı bir öyküsünden bahsetti. Çanakkale savaşlarında şehit düşenlerin anısını yaşatmak için sarı ve siyah renklerin seçildiğini ve bu renklerin dayanışma, beraberlik ve vatan sevgisinin simgesi haline geldiğini ifade etti.

Trabzonspor, Beşiktaş Maçı Hazırlıklarına Başladı Trabzonspor, Beşiktaş Maçı Hazırlıklarına Başladı

Kardeşlik Hukukunun Devamı: İstanbulspor'un sergilediği kardeşlik hukukunun devam etmesi gerektiğini vurgulayan Kurum, sporun barış ve dostluk hukukunu yaygınlaştırmak istediklerini belirtti.

İstanbul'un Spor Altyapısı: İstanbul'un gençleri için her mahallede spor tesislerinin olması gerektiğini vurgulayan Kurum, 39 ilçede spor tesislerinin artırılacağını ve gençlerin spor yapabileceği ortamların sağlanacağını dile getirdi.

Kulüplere Destek: Spor kulüplerinin gelir gider dengesinin sağlanması için İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak destek vereceklerini açıklayan Kurum, kulüplerin maddi ve manevi anlamda yanlarında olacaklarını belirtti.

İstanbulspor Başkanından Teşekkür: İstanbulspor Başkanı Ecmel Faik Sarıalioğlu, Kurum'un ziyaretinden dolayı teşekkürlerini ileterek başarılar diledi.

Hediye ve İyi Dilekler: İstanbulspor Kulübü yönetimi, Murat Kurum'a ismi yazılı forma hediye etti. Kurum da teşekkürlerini ileterek, kulüp başkanına ve camiaya teşekkür etti.

Katılımcılar: Murat Kurum'un ziyaretinde Cumhur İttifakı Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı Recep Erol ve ilçe başkanları da yer aldı.

Bu ziyaret, Murat Kurum'un sporun ve spor kulüplerinin önemine verdiği değeri ve İstanbul'un spor altyapısını geliştirme hedefini vurgulayan bir etkinlik olarak gerçekleşti.

Editör: Birol Sancak