Partinin Trabzon teşkilatında adaylığını açıklayan Çakır’a, partinin ileri gelenlerinden Ali Türen Öztürk, Güzide Uzun, Hikmet Nuri Aydın, Cafer Hazaroğlu’da destek oldu.

Çakır, adaylık açıklamasına, gençlik teşkilatının desteğini de alarak, Edip Akbayram’ın, ‘Güzel Günler Göreceğiz’ şarkısı eşliğinde girdi. Çakır, “Henüz 18 yaşından gün almamışken partimizden içeri girdim. Salondaydım. Cumhuriyet Halk Partisi’ni babamdan dinlemiş, onun ‘Siyaset yapma’ önerisine rağmen partimizden içeri girdim. Arkadaşlarımı partime kazandırdım. Her gelen arkadaşımda zafer kazanmış gibi mutluydum. Partimin onlara ihtiyacı vardı. Ayağa kalkma zamanımız geldi” dedi.

TBMM Eski Başkanı Mustafa Şentop ve Eski Bakan Vedat Bilgin Trabzon'a Geldi TBMM Eski Başkanı Mustafa Şentop ve Eski Bakan Vedat Bilgin Trabzon'a Geldi

BAŞKANCI DEĞİL PARTİLİYİM

Çakır, “Babamdan bana, benden çocuklarıma miras kalacak olan, alın terimi biriktirdiğim 100 yıllık çınarın, bugün kendi evlatlarına hiç olmadığı kadar ihtiyacı var.

Ülkemizin ve partimizin içinden geçtiği bu zor günlerde elimizi değil, her zamanki gibi gövdemizi taşın altına sokuyor; partimizin yeniden ayağa kalkma, yenilenme, değişim ve gençleşme sürecine katkıda bulunmaya, önce yerelde sonra genelde iktidar hedefine nefer olmaya yol arkadaşlarımla birlikte talip oluyoruz” diye konuştu. Çakır, “Sağ kökenli devşirme siyasilerin partimizi aldığını geçmişte görmüştük. Bugün değişim naraları atanlar gibi başlamadık. Genel başkancı değil çok iyi bir CHP’li bu örgütün evladı olduk. Partim büyüsün gençleşsin diye 74 il gezdim. Gençlerimize heyecan verdik. Bir çok ilde genç üye sayımızı katladık. CHP kimliğinin fişlenme olduğu günlerden bahsediyorum. Partim bana ne görev vermişse yaptım. CHP’ye zerre zarar vereceksem bu kapıdan içeri girmem. Eğer girersem de beni bu kapıdan içeri sokmayın. Son seçimlerde partim bana 6. Sıra milletvekili adaylığı görevini verdi. Çok çalışacağız, genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu cumhurbaşkanı, Trabzon’un evladı Ekrem İmamoğlu’nu Cumhurbaşkanı yardımcısı yapacağız. Bu bilinçle sahalarda olduk. Şimdi yeni şeyler söyleme vakti gelmiştir. Umutsuzluğa geçit yok, çünkü bu topraklarda umuda şiir yazılmıştır. Şimdi yepyeni bir yolculuğun şafağında, bambaşka patikalarda el ele yürüyerek, yenilikçi aydınlık bir yarını kuracağız. Yep yeni yollar açacağız. Emperyalizme ve gericiliğe karşı Gazi Mustafa Kemal’in bize emaneti Cumhuriyet ve Cumhuriyet Halk Partisi’ne sahip çıkacağız” ifadelerine yer verdi.

TUNCAY UÇKUN