Trabzon Lisesi, 144 Yıllık Tarihini Resimlerle Canlandırdı: Mezunlarıyla Yeni Bir Köprü Kurdu Trabzon Lisesi, 144 Yıllık Tarihini Resimlerle Canlandırdı: Mezunlarıyla Yeni Bir Köprü Kurdu

Oella Sanat Evi ve Kafe: Trabzonlu girişimciler Figen ve Caner Solmaz, Kaşüstü Mahallesi'nde sanat ve kültürün buluşma noktası olan Oella Sanat Evi ve Kafe'yi hizmete açtı. Yomra ilçesinin gelişen ve büyüyen mahallelerinden biri olan Kaşüstü'nde açılan bu mekan, sanatseverlerin buluşma noktası olmaya aday.

Açılış Töreni: Sanat evi ve kafe, CHP Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez, Araklı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Coşkun Çebi ve Araklı önceki belediye başkanı Recep Çebi'nin katılımıyla açıldı. İşletme sahibi Figen Solmaz, açılışta yaptığı konuşmada, insanların sosyalleşmesini ve kültür sanattan uzaklaşmamasını amaçladıklarını belirtti ve hayallerinin gerçekleşmesinden duyduğu mutluluğu paylaştı.

Sanatın Gücü: Milletvekili Sibel Suiçmez, her yeni açılışın kentin ekonomisine katkı sağladığını vurgulayarak, sanatın toplumun yükselişine katkı sağlayacağını ifade etti. Solmaz ailesinin cesareti ve başarısını öven Suiçmez, yeni iş yerinin kentteki sosyal ve kültürel kazanımlara katkı sağlayacağını belirtti.

Teşekkürler: İşletme sahipleri Figen ve Caner Solmaz, açılışta kendilerini yalnız bırakmayan tüm dostlarına teşekkür etti ve katkılarından dolayı eşine özel bir teşekkürde bulundu.


Oella Sanat Evi ve Kafe, Kaşüstü Mahallesi'nde sanatseverleri ağırlayarak, Trabzon'un kültür ve sanat hayatına yeni bir soluk getiriyor.

Muhabir: TUNCAY UÇKUN