Üretilen ürünler, ihtiyaç sahiplerine yönelik sosyal sorumluluk projesi kapsamında değerlendiriliyor.
Üretilen 300 takım eşofman, beden numaralarına göre paketlenerek ihtiyaç sahiplerine gönderilmeye başlandı. Bu eşofmanlardan 150 adedi, Of'ta eğitim gören Kuran Kursu öğrencilerine, diğer 150 adedi ise Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından Gazze'deki savaştan etkilenen ve üşüyen çocuklar için gönderilecek.
Of Kaymakamı Yiğit Yaşar Demirer, Of Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'ndeki Tekstil ve Giyim Üretimi Atölyesini ziyaret ederek, emeği geçenlere teşekkür etti. Demirer, "Gerçekten çok güzel ürünler meydana getirmişsiniz. Hepinizin elinize, emeğinize sağlık. Bu ürünlerin bir kısmı Gazze’de üşüyen çocukların, bebeklerin bir nebze ihtiyaçlarını giderecek. Rabbim emeklerinizi zayi etmesin. Burada emeği geçen başta Milli Eğitim Müdürümüze, kurum müdürümüze ve emeği geçenlere teşekkür ediyor, hepinize kolaylıklar diliyorum" dedi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, kumaşları bağışlayan vatandaşa ve desteklerini esirgemeyen Kaymakam Demirer'e teşekkür etti. Kabahasanoğlu, Kurum Müdürü M. Şevket Şahin ve emeği geçen öğretmen ve kursiyerlere de teşekkür ederek başarılar diledi. Of Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ziyaretine Of Kaymakamı Yiğit Yaşar Demirer, İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, Şube Müdürü Hasan Tekke, Trabzon eski İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş katıldı.
TAKA/AYŞEN KARABİNA