Cumhuriyet için birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek, organizasyon yönetimi konusunda tecrübe kazanmak, sağlıklı yaşam için aktivite yapmak, gelecek nesillere ve öğrencilere örnek olmak amacıyla düzenlenen etkinliğe yoğun ilgi gördü. 

Efsane başkan Selahattin Alioğlu'na anma Efsane başkan Selahattin Alioğlu'na anma

Bu kapsamda Dernekpazarı ilçesinde görevli Beden Eğitimi öğretmeni Sinan Akgün’ün düzenlediği bisiklet etkinliğinden sonra öğretmenlerle Cumhuriyet Yürüyüşü etkinliği yapıldı. Atatürk İlkokulu-Atatürk Ortaokulu- Atatürk İmam Hatip Ortaokulu ve Hasan Cansız KOM Çok Programlı Anadolu Lisesi öğretmenlerinden oluşan ekip,2740 m yükseklikte bulunan Haldızen Yaylası Aygır Gölü’ne yürüdüler. 

Öğretmen Sinan Akgün, “Her ne kadar sportif bir etkinlik gibi görünse de en nihayetinde içerisinde bulundurduğu Cumhuriyet coşkusu bizlere farklı duygular yaşatacaktır. Bu projedeki en büyük amacımız gelecek nesillere bu duygu ve düşünceleri aktarabilmektir. Bu aktarımı yapacak olduğumuz dağ yürüyüşü faaliyetiyle aynı zamanda sağlıklı yaşama da katkı da bulunarak öğretmenlerimize spor yapma konusunda daha güzel bir yol çizmiş olacağız. Sosyal medya aracılığı ile yapılacak olan bu etkinlik birçok kişiye ulaşmış olacak ve Cumhuriyet yürüyüşümüz adına daha çok gönüllere hitap etmiş ve girmiş olacağız.” dedi.
NEZİHA ÇAKIROĞLU