Trabzonspor, Memphis Depay İle İlgileniyor: Serbest Oyuncu Statüsünde Trabzonspor, Memphis Depay İle İlgileniyor: Serbest Oyuncu Statüsünde

Fenerbahçe'yi Konferans Ligi'nden eleyen Olympiakos'ta sözleşmesi sona eren oyuncuların hedefte olduğu belirtilirken, Trabzonspor'un bu durumu değerlendirerek Fortounis'i transfer listesine eklediği ifade edildi. Tecrübeli oyuncunun bu sezon 42 maçta 11 gol ve 18 asistle önemli bir performans sergilediği ve orta sahada yaratıcı bir oyuncu arayışında olan Trabzonspor için önemli bir güç olabileceği vurgulandı.

Trabzonspor'un gelecek sezonki şampiyonluk hedefi doğrultusunda kadrosunu güçlendirmek için adı sıkça duyulan bir ismi hedef aldığı ortaya çıktı. Olympiakos'un başarılı futbolcusu Konstantinos Fortounis, bordo-mavili ekibin radarında yer alıyor. Fenerbahçe'yi Konferans Ligi'nden eleyen Olympiakos'ta sözleşmesi sona erecek oyuncuların hedefte olduğu ve Trabzonspor'un bu fırsatı değerlendirmek istediği belirtildi.

42 maçta 11 gol ve 18 asistle önemli bir performans gösteren Fortounis'in orta sahadaki yaratıcı gücü, Trabzonspor için önemli bir katkı sağlayabilir. Yunan futbolcu aynı zamanda sağ ve sol kanatlarda da görev yapabilme yeteneğine sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Ancak, geçmişte çapraz bağ sakatlıkları yaşayan Fortounis'in bu konuda bir handikapı bulunuyor. Bununla birlikte, Trabzonspor'un Fortounis'i kadrosuna katmasıyla orta sahadaki hücum gücünü artırması bekleniyor.

Muhabir: NURGÜL GÜNAYDIN