DEM Partili Eşbaşkanlar, Borç Batağındaki Belediye İçin Müfettiş Talep Etti DEM Partili Eşbaşkanlar, Borç Batağındaki Belediye İçin Müfettiş Talep Etti

Aydın, projeleriyle ilgili olarak, "Kurulacak kalkınma kooperatifleri ile kırsalda ve kentte üretilen el emeği yerel ürünlerin oluşturulacak bir marka etrafında toplanarak paketlenmesinden pazarlanmasına kadar olan sürecin takip edildiği modern ve dijital her türlü imkânın kullanılacağı bir sistem organize edileceğiz" dedi.
0385D515 A34B 4F0E 8F20 174E6494D50E

Or-Koop aracılığıyla elde edilen ürünlerin pazarlama ve satışa hazır hale getirileceğini belirten Aydın, mahallelerde kurulacak Bordo Kiosklar aracılığıyla halkın hizmetine sunulacağını ifade etti. Ayrıca, zincir marketlerde yerel ürünler için stantların organize edileceğini de dile getirdi.

B0A1Afb0 Cf2F 433A 9828 0986082A9Cc6
Ergin Aydın'ın vizyonuyla hayata geçirilecek olan bu projeler, Ortahisar'ın kırsal ve kentsel alanlarında üretilen ürünlerin daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayarak ekonomik kalkınmaya ve yerel üreticilere destek olmayı hedefliyor.

Muhabir: BİROL SANCAK