Ordu İl Müftüsü Dr. İsmail Çiçek, Ordu kafilesinde 150, Giresun kafilesinde ise 192 kişinin kutsal topraklara gideceğini belirtti. Ordu kafilesindeki hacı adaylarının direkt olarak Mekke'ye, Giresun kafilesinin ise Medine'ye gideceğini açıklayan Çiçek, hacı adaylarına sevdiklerine selam götürmeleri dileğinde bulundu. Ayrıca, hacı adaylarına dualarını makbul eylemesi için de dua etti.

Akçaabat Mersin’deki Toprak Ana Köy Yaşam Merkezi 2 Yılda Binlerce Öğrenciye Ev Sahipliği Yaptı Akçaabat Mersin’deki Toprak Ana Köy Yaşam Merkezi 2 Yılda Binlerce Öğrenciye Ev Sahipliği Yaptı

Katılımcıların heyecanını ve mutluluğunu paylaşan Celal Özyürek (74) ve eşi Ulviye Topçu, uzun yılların bekleyişinin ardından bu mutlu anı yaşadıklarını ifade ettiler. Özyürek, bu deneyimi herkese tavsiye ettiğini ve yaşanması gerektiğini belirtirken, Topçu çifti de bu duyguyu tüm müslümanlara nasip olması temennisinde bulundu.


Törene, Ordu Valisi Muammer Erol, Giresun Müftüsü Selçuk Kılıçbay ve hacı adaylarının aileleri de katılarak, dualarla hacı adaylarını uğurladılar. Bu kutsal yolculuğun tüm hacı adayları için hayırlı ve huzur dolu geçmesi temennisiyle, dua edildikten sonra hacı adayları yola çıktılar. Bu mübarek yolculukları için duaların yanında, tüm toplumun duaları ve desteği onlarla birlikte olacak.

TAKA/NEZİHA ÇAKIROĞLU

Editör: Birol Sancak