KURTULUŞ MAHALLESİ'NDE SU BASKINLARI

Fatsa ilçesi Kurtuluş Mahallesi'nde ev ve işyerlerini su bastı, taşkınlar meydana geldi. Sokaklar ve caddeler sular altında kalırken, mahalle sakinleri zor anlar yaşadı.

OKUL BAHÇELERİ SU ALTINDA KALDI

Efkaf Mahallesi'nde bulunan Şehit Sercan Öklük İlkokulu ve Fatsa Özel Eğitim Uygulama Okulu bahçeleri de su altında kaldı. Ekipler, iş makineleri ile suyun tahliyesi ve temizlik çalışmalarını hızla başlattı. Bazı noktalarda sel suları ile birlikte yolda biriken molozlar da temizlendi.

VATANDAŞLARIN MÜCADELESİ

Vatandaşlar, gece saatlerinde etkili olan sağanak yağış sonrası ev ve işyerlerini su bastığını belirtti. Ekiplerin desteği ve kendi imkanlarıyla temizlik çalışmaları gerçekleştirdiklerini ifade ettiler. "Önlem almak istesek de ani yağışlar bizi hazırlıksız yakaladı," diyen bir mahalle sakini, yaşadıkları zorlukları anlattı.

Gürcistan Başkonsolosundan TTSO’ya Ziyaret Gürcistan Başkonsolosundan TTSO’ya Ziyaret

EN YÜKSEK YAĞIŞ FATSA'DA KAYDEDİLDİ

Türkiye genelinde etkili olan yağışlarda, en yüksek yağış miktarı Fatsa ilçesinde kaydedildi. 41,2 mm yağış alan Fatsa ilçesini, 37,7 mm ile Samsun Ayvacık ve 37,6 mm ile Isparta Eğirdir takip etti. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün verilerine göre, sağanak yağışların gün boyunca devam edeceği tahmin ediliyor.

Ekipler, sel ve su baskınlarının etkilerini azaltmak için çalışmalarını aralıksız sürdürürken, vatandaşlar dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyarıldı. Ordu'da yaşanan bu doğal afet, bir kez daha altyapı ve sel önlemlerinin önemini gözler önüne serdi.

Muhabir: AYŞE SANCAK