Vasiyetin Kaleme Alındığı Köşk Ziyaret Edildi

Başkan Ahmet Kaya ve Başkan Yardımcısı Cüneyt Zorlu, Atatürk Köşkü’nde bulunan vasiyet odasını ziyaret ederek Büyük Önder'in vasiyetinin kaleme alındığı tarihi mekanı ziyaret etti ve Atatürk'ün bu anlamlı kararının altını çizdi.

Türkiye Güldür Güldür Show'un Uzaylı Skecine Kahkaha Attı, Ekrem İmamoğlu Taklidi Gündem Oldu! Türkiye Güldür Güldür Show'un Uzaylı Skecine Kahkaha Attı, Ekrem İmamoğlu Taklidi Gündem Oldu!

Atatürk'ün Trabzon'daki Önemi

Başkan Kaya, Atatürk'ün Trabzon'u üç kez ziyaret ettiğini ve her ziyaretinde önemli kararlar aldığını belirtti. Soğuksu’daki Atatürk Köşkü’nde kaldığını ve burada tarihi kararlara imza attığını ifade etti.

Vasiyetin Önemi ve Anlamı

Başkan Kaya, Atatürk'ün malvarlığını Türk milletine bağışlamasıyla ilgili vasiyetin 87. yılında bulunulduğunu vurgulayarak, bu büyük olayın herkes tarafından bilinmesi gerektiğini ve bu amaçla çalışmalar yaptıklarını dile getirdi.

Bu anlamlı ziyaret ve vurgular, Atatürk'ün Türk milletine olan bağlılığını ve vatan sevgisini bir kez daha hatırlatırken, vasiyetin önemini ve anlamını vurgulayarak gelecek nesillere aktarılmasına katkı sağlıyor.

Muhabir: NEZİHA ÇAKIROĞLU