Başkan Genç, gazetecilerin toplumu doğru ve tarafsız bilgilendirme görevini yerine getirirken özverili bir şekilde çalıştıklarını belirterek, basının demokrasinin önemli bir parçası olduğuna vurgu yaptı.

Bolu'da feci kaza! Tatilcilerin taşındığı minibüs devrildi, yaralılar var Bolu'da feci kaza! Tatilcilerin taşındığı minibüs devrildi, yaralılar var

Başkan Genç, mesajında şunları ifade etti: "Bugün, gazetecilerimizin çalışmalarını ve emeklerini kutlama günüdür. Gazetecilik mesleği, toplumu bilgilendirme, haber verme, doğru bilgiye ulaşma hakkını sağlama, demokrasiyi ve insan haklarını savunma gibi önemli görevleri yerine getirir. Gazeteciler, her koşulda, her zorluğa rağmen bu görevlerini yerine getirmek için büyük özveriyle çalışırlar. İnsanları aydınlatma ve toplumsal bilinci artırma konusundaki çabaları takdire değerdir.

Basın, demokrasinin temel taşlarından biridir. Özgür ve bağımsız bir basın, toplumun bilinçlenmesine ve demokrasinin işleyişine katkı sağlar. Gazeteciler, bu anlamda toplumun gözü, kulağı ve vicdanıdır. Halkın doğru bilgilendirilmesi ve haber alma hakkının korunmasında büyük rol oynarlar.

Ortahisar Belediye olarak, gazetecilerin zorlu görevlerini yerine getirirken karşılaştıkları her türlü zorluğa rağmen özveriyle çalışmalarını takdir ediyoruz. Gazetecilik mesleğinin toplumumuz için ne kadar önemli olduğunun bilincindeyiz. Basının özgürlüğünü ve bağımsızlığını savunmaya devam edeceğiz.

Bu vesileyle, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyor, bu ulvi görevi yerine getirirken fedakarca çalışan tüm gazetecilere teşekkür ediyorum. Gazetecilerimize başarılar, kolaylıklar ve sağlık diliyorum."

Başkan Genç, gazetecilerin toplumun aydınlanmasına ve bilinçlenmesine önemli katkılar sağladığını belirterek, gazetecilik mesleğinin önemini vurguladı. Ayrıca, Ortahisar Belediyesi olarak gazetecilere desteklerini sürdüreceklerini ifade etti.
TAKA/NEZİHA ÇAKIROĞLU

Editör: Ayşe Sancak