Betül Fırat: Ödüllü Şair ve Yazarın Başarılarla Dolu Yolculuğu Betül Fırat: Ödüllü Şair ve Yazarın Başarılarla Dolu Yolculuğu

Ortahisar Belediye Başkanvekili Murat Özçilingir, Tarih Müzesi'nde gerçekleştirilen 'Şiir Dinletisi' etkinliğine katılarak, şiirin önemini vurguladı. Özçilingir, etkinlikte KTÜ Edebiyat Fakültesi öğrencilerinin seslendirdiği Necip Fazıl Kısakürek, Orhan Veli, Sabahattin Ali, Cahit Zarifoğlu, Özdemir Asaf, Cahit Sıtkı Tarancı, Atilla İlhan, Edip Cansever, Nazım Hikmet, Hasan Hüseyin Korkmazgil, Ahmet Muhip Dıranas, Ahmet Hamdi Tanpınar, Turgut Uyar ve Yunus Emre gibi ünlü şairlerin eserlerini dinleyicilere sunarak duygusal anlar yaşattı.

Etkinlikte yaptığı konuşmada, şiirin insan duygularını ifade eden en önemli sanat olduğunu belirten Özçilingir, "Şiir, bazen acı, bazen sevinç, bazen hüzün, bazen mutluluktur. Ulu önderimiz ne güzel demiş; ‘Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.’ İyi ki sanat var, yaşam olduğu sürece, iyi ki şiir var, iyi ki sizler varsınız" dedi. Yoğun bir seçim çalışması sürecinden çıktıklarını ancak etkinlikte huzur bulduğunu ve mutlu olduğunu ifade eden Özçilingir, etkinliği organize edenlere teşekkür etti.

Muhabir: AYŞEN KARABİNA