İnşallah milli takımımız bundan sonra yapacağı maçlarda da aynı gururu, aynı mutluluğu, aynı sevinci bizlere yaşatacak ve ay yıldızlı bayrağımızı en yükseklerde dalgalandıracak. Buradan Milli Takımımıza tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

2024 Gelir Tarifesi Yeniden Görüşülecek!

Meclis oturumunda, 2024 Yılı Gelir Tarifesi’nde yapılan değişikliklerin tekrar görüşülmesi gündeme alındı ve Plan ve Bütçe Komisyonu’na gönderildi. İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün ücret tarifelerinin güncellenmesi hakkındaki madde, itirazlar göz önüne alınarak tekrar görüşülecek ve Meclis genel kuruluna havale edilecek. Başkan Kaya, “Tekrar görüşülmesi istenen ilgili maddede 2024 yılı Gelir Tarifesi’nde yapılması teklif edilen değişikliklerin müzakere edilerek karara bağlanması istenmektedir” dedi.

Başkan Kaya’dan Ortak Akıl Vurgusu!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’dan AFAD’da Büyük Değişiklik: 29 Kente Yeni Müdür Atandı İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’dan AFAD’da Büyük Değişiklik: 29 Kente Yeni Müdür Atandı

Başkan Kaya, vatandaşların İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün hizmet kalemleriyle ilgili güncellemelere dilekçeyle itirazda bulunduğunu belirtti. “Seçildiğimiz ilk günden beri hep ‘ortak akıl’ dedik. Bu kapsamda bir uygulama yaptık. Birim müdürlerimizle ve AK Parti ve MHP’li arkadaşlarımızla yaptığımız müzakereler sonucunda, bir inisiyatif alarak değerlendirme yapmıştık. Konuyu değerlendirdik, ‘arkadaşlarımızla bir konuşalım, yeniden Meclis’te ortak aklı hakim kılalım ve birlikteliğin gücünden faydalanalım’ düşüncesiyle bu meselenin tekrar Meclisimize gelmesini istedik. Konuya ilişkin bir değerlendirme yapalım, ondan sonra da hep birlikte bu konuda bir karar verip, o kararı birlikte uygulamaya geçirelim” dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Zeki Kavanoz ve MHP Meclis Grup Başkanvekili Abdurrahman Kınalı, ortak aklın işletilmesine katkı sağlayacak olmasından memnuniyetlerini dile getirdiler.

Muhabir: HABER MERKEZİ