Trabzon'da vatandaşlar, Türkiye'nin 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası çeyrek final mücadelesinde Hollanda ile yaptığı karşılaşmayı Ortahisar Belediyesi'nin kurduğu dev ekrandan izledi. Dev ekran Trabzonspor'un efsanevi stadyumu Hüseyin Avni Aker'in hatıra olarak bırakılan kapalı tribününün önüne kuruldu, tribün doldu taştı.

CHP Trabzon İl Başkanı Mustafa Bak'tan Kapalı Kapılar Ardında Yapılan Toplantılara Tepki! CHP Trabzon İl Başkanı Mustafa Bak'tan Kapalı Kapılar Ardında Yapılan Toplantılara Tepki!


Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya, eşi Tuba Kaya ile maçı Trabzonlu hemşerileriyle birlikte izledi. CHP Trabzon İl Başkanı Mustafa Bak, CHP Ortahisar İlçe Başkanı Haluk Batmaz, CHP'li, AK Partili, MHP'li belediye meclis üyeleri ve eşleri, CHP il ve ilçe örgütleri de milli maç heyecanını burada yaşadı. Trabzonluların yoğun ilgi gösterdiği organizasyonda tribün dolunca bazı vatandaşlar seyyar sandalyelerini getirerek maç keyfini yaşadı.


Türk bayrakları ile şölene dönüşen milli maçta, Türkiye'nin ilk yarı attığı golle Avni Aker tribününde büyük sevinç yaşandı, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya’nın gol sevinci kameralara yansıdı.
Ellerindeki Türk bayraklarıyla tezahüratlar yapan Trabzonlular, maç boyunca A Milli Takım’a destek verdi. Milli Takımın maçta 2-1 yenilerek turnuvaya veda etmesi büyük hüzün yaşatsa da, bu unutulmaz anlar tarihe geçti.


Kaya, Milli Takıma Teşekkür Etti
Turnuva boyunca mücadelesiyle dünyanın gündemine oturan Türk Milli Takımı’nın 85 milyona büyük gurur ve onur yaşattığını ifade eden Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya, "A Milli Takımımıza her zamanki gibi bizlere yaşattığı onur ve gurur için çok teşekkür ediyoruz. Trabzonlu hemşerilerimizle birlikte Avni Aker ruhuyla milli takımımıza destek için tek yürek olduk, maç heyecanını hep birlikte yaşadık. Yarı finale çıkmayı çok istedik ama olmadı, hepsinin canı sağ olsun, bizlere yaşattıkları güzel duygular için bizim çocuklarımıza çok teşekkür ediyorum, gözlerinden öpüyorum" dedi.


Maçın ardından Başkan Kaya, tribünü dolduran Trabzonlularla hatıra fotoğrafları çektirdi.

Muhabir: NEZİHA ÇAKIROĞLU