Yer üstü eski tip çöp konteynerlerinin çevre sağlığını tehdit ettiğini ve kötü kokulara sebebiyet verdiğini belirten Başkan Genç, “Kentimizin çevre temizliği bizim için çok önemli. Hele ki, yoğun bir turizm aktivitesinin yaşandığı kentimizin her daim temiz ve güzel bir görünüme sahip olması gerekiyor. Özellikle şehir merkezinde eski tip yer üstü çöp konteynerleri kötü kokulara sebebiyet vererek, çevre sağlığını da tehdit ediyordu. 

Zaman zaman da sokak hayvanlarının karıştırması sonucu bu çöpler etrafa dağılarak, mikropların çevreye yayılmasına neden oluyor. Haliyle sokaklarımız, caddelerimiz vatandaşlarımız, çocuklarımız için sağlıksız ortamlar haline geliyordu. Bundan dolayı yeraltı çöp konteyner sistemini peyderpey hayata geçirmeye çalıştık. Şu ana kadar toplamda 65 adet çöp konteynerinin yer altına montajını tamamlayacağız. Bundan dolayı vatandaşlarımıza taahhüt ettiğimiz sözleri hayata geçirmenin huzurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.” diye konuştu.

“KULLANIMI KOLAY VE HİJYENİK BİR SİSTEM”

Vakfıkebir’de doğalgaz yanmaya başladı Vakfıkebir’de doğalgaz yanmaya başladı

Yeraltı çöp konteyner sistemiyle vatandaşların ve turistlerin konuyla ilgili şikâyetlerinin önleneceğini kaydeden Başkan Genç, “Yeraltı çöp sistemiyle alakalı gerek Büyükşehir Belediyesi ve gerekse karayollarıyla koordinasyona geçerek uygun alanları daha önce tespit etmiştik. Ve bununla ilgili gerekli etütleri ve planlarımızı yapmıştık.

Bu planlamalara uygun olarak 15 adet yeraltı, 15 adet yer üstü çöp konteynerimizin montajını tamamlıyoruz. Vatandaşlarımız kolay bir şekilde çöplerini bu konteynerlere atabiliyor. Çok kullanışlı ve hijyenikbir sistemi hayata geçirdik. Bu sistem sayesinde çöpler insan ve hayvan müdahalesinden de korunmuş olacak. Ve böylece vatandaşlarımızın ve kentimize gelen ziyaretçilerin, turistlerin çöp konteynerleriyle ilgili şikâyetlerini ortadan kaldırmış olduk.” şeklinde konuştu.