Plan ve Bütçe Komisyonu’ndan Gelen Madde Görüşüldü
Meclis oturumunda, Mali Hizmetler Müdürlüğü ibareli Ortahisar Belediyesi 2024 Yılı Gelir Tarifesi’nin güncellenmesiyle ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu’ndan gelen madde görüşüldü. Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Temel Çoban, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün imarla ilgili çeşitli ücretleriyle, Yapı Kontrol Müdürlüğü tarafından hazırlanacak belge ve onay ücretleri kalemlerinde yapılan güncellemeleri okudu.

Gümüşhane'de 15 Temmuz Anısına Şehit Aileleri ve Gaziler İçin Özel Yemek Programı Düzenlendi Gümüşhane'de 15 Temmuz Anısına Şehit Aileleri ve Gaziler İçin Özel Yemek Programı Düzenlendi

Gelir ve Gider Tablosu Dengeleniyor
Meclis 1. Başkanvekili Cüneyt Zorlu, “AK Parti ve MHP Grubundaki arkadaşlarla istişare edilerek toplamda 10 kalemde değişiklik yapıldı, indirime gidildi. Hatta bir kalemde de arkadaşların kendi önerisiyle artış yapıldı. Teşekkür ediyorum. Amaç burada doğru yolu, orta yolu bulmaktı. Yoksa kimseyle kavga etmek, tartışmak ya da halka zulmetmek gibi bir durumumuz yok. Fakat gelir gider tablomuzu da dengelemek zorundayız. Trabzon, Büyükşehir olduktan sonra Ortahisar Belediyemizin elinde bundan başka gelir elde edecek konu yok,” dedi.

En Ucuz Ruhsat Harcı Veren İlçe
Zorlu, “Her ay 40-50 milyon TL bir parayı bulmak için çaba gösteriyoruz. Böyle bir açığımız var. Bunu ‘eleştiri olsun’ diye söylemiyorum. Ama şunu da belirtmek istiyorum. Neredeyse Türkiye’nin en ucuz ruhsat harcı verilen ilçesi ve ili biziz. Bu gerçekten kabul edilebilir değildir. Bu konuda yıllar içinde arkadaşlarımızın yaptığı çalışmalar vardı ama bugüne kadar ertelendi. Orta yolu, doğru yolu bulmak zorundayız. Bunun için çaba sarf ettik ve bu aşamaya geldik. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Komisyonumuza, AK Parti ve MHP grubu üyelerimize de çok teşekkür ediyorum,” şeklinde konuştu.

Yeni Gelir Tarifesi Onaylandı
Başkanvekili Zorlu’nun, Meclis Üyelerinin onayına sunduğu madde oybirliğiyle kabul edilerek yürürlüğe girdi. Ortahisar Belediyesi’nin 2024 Yılı Gelir Tarifesi, yeni düzenlemelerle birlikte vatandaşlara duyurulacak. Bu karar, belediyenin gelir gider dengesini sağlamak adına atılan önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

Muhabir: TUNCAY UÇKUN