Of’ta kentsel dönüşüm inşaatına başlandı Of’ta kentsel dönüşüm inşaatına başlandı

Ticaretle ilgili istişareler yapan Özgüneş ailesi ve MÜSİAD heyeti, ticaretin öneminden bahsetti. Özgüneş Yönetim Kuruu Başkanı Halis Güneş, “Ticaretimizin gelişmesi için iş dünyasının bir arada olarak istişare yapması çok önemlidir. Şirketimizi geliştirerek ticaretimizi daha güzel günlere taşımak için çaba sarf ediyoruz. 750 firmanın bölgemize desteğini her zaman alıyoruz. 2022 sonunda 400 personel ile ticaret yaparken, bugün 450 personelimizle mücadele veriyoruz. Üreten firmaların desteğini alarak, istikrarlı bir ticaret yapmayı ilke edindik.

Ekonomide biraz sıkıntı oldu. İş dünyası olarak biz mücadele veriyoruz. Rızkı Allah verir. Özgüneş ailesi olarak ticarete hiç bir zaman karamsar bakmıyor, çalışıyoruz. Burası bacasız bir fabrika. Ülkemizin her ilinde bu proje olmalıdır. İş dünyasının içinde olanlar parasını dövize altına değil ticarete yatırsın. Ticarete yatırılan para ülkemize katma değer katar. Bizim iş yapmamız lazım. Bir elin nesi var iki elin sesi var. Birlikte güzel işlere imza atmaya çalışıyoruz. Ticarette asla yalan olmaz. Yalan kimseye yakışmadığı gibi Müslümana hiç yakışmaz. Şirket olarak eğitime çok önem veriyoruz. Ticarette alın teri ve bereket önemlidir. Bu bereketten istifade edelim. Ticarette bereket var" dedi.

GAYEMİZ ÜYELERİMİZİN TİCARETİNİ BÜYÜTMEK

MÜSİAD Trabzon Şube Başkanı Mesut İskenderoğlu, "Pozitif konuşma önemlidir. Güneş gibi ışık veriyorsunuz. Hayat devam ediyor. Üretim yapıp çalışmalıyız. MÜSİAD ülkemizin en büyük dünyanın da sayılı iş insanları derneğidir. Trabzon Şubesi olarak üyelerimize layık olacak çalışmalar yapmaya gayret ediyoruz. Bizim gayemiz, üyelerimizin ticaretini büyütmek. Tecrübeye paha biçilmez. Bizden önceki başkanlarımızın çizdiği yolda bir basamak yukarı taşıma gayretindeyiz. Bizim gayretimiz ticaretimizi büyütmek. Dünyada 86 ülkede varız. MÜSİAD yatırım yapılacak noktasında ciddi köprü oluyor. Büyük kaynaşma oluyor. Sizin şehrimize ve bölgemize önemli yatırımlarınız var. İstihdama katkı sağlıyorsunuz. Dünya kurulduğundan itibaren ticaret var. Dünyadaki kültürel arası etkileşimde çok önemli olmuştur. Ticarette huzur ve güvenli istikrar ortamı güçlü devlet çatısı altında oluyor. Ankara'da meydana gelen terör saldırısını lanetliyorum. Devletimiz var olsun" diye konuştu.

NEZİHA ÇAKIROĞLU