Fiyatlar yükselirse fındık pazara iner  Fiyatlar yükselirse fındık pazara iner 

Yazılı açıklamada şöyle denildi: 
‘Biz Türk’üz... 2200 yıldır “Cihan Hâkimiyeti Mefkûresi” peşinde koşan bir milletiz. Üç kıtada var olduk ve medeniyet inşa ettik. Taşa su verdik onu hayat kaynağı Bengütaş yaptık. Onun üzerinde yazdıklarımızla dünyaya seslendik ve insanlık adına var olduğumuzu vurguladık. Orhun’da Bilge Kağan, İstanbul’da Fatih, Kudüs’te Selahaddin Eyyûbi ve Ankara’da Atatürk olduk. İspanya’dan gelen Yahudi’ye, Macaristan’dan ve Polonya’dan gelen Hristiyan’a ev sahipliği yaptık, kol kanat gerdik. Bu büyük medeniyet tasavvuru ile insanlığa, yüzyıllardır mazlumun yanında olduğumuzu gösterdik. 
Bugün hep birlikte Gazze’yiz. Oradaki mazlumlarla birlikteyiz. Özgür Filistin’in Birleşmiş Milletlerde 194. üye olarak kabul edilmesini dört gözle bekleyenlerdeniz. O gün geldiğinde desteğimizi yüksek sesle haykırırken; Selahaddin Eyyûbi’nin hatırasını yüzyıllarca koruyan, namus bilen Mehmetçiğin 1917’de Kudüs/Zeytindağı’ndaki hüznünü ve acı tebessümünü de BM kürsüsünden dostlarımıza yansıtmaktan geri durmayacağız. Ama her gün insan olmaya ve insanlık için dik duruşumuzu sürdürmeye devam edeceğiz.
Yüzyıllık Cumhuriyetimizin onurlu bireyleri olarak Atamızdan miras kalan “Yurtta Barış, Dünya’da Barış” düsturundan ayrılmayacağımızı, bu felsefenin Ortadoğu’ya ve dünya barışına önsöz olması dileğini son gelişmeler ışığında bir kez daha haykırıyoruz. 
Bu duygu ve düşüncelerle İsrail’in insanlık suçu işleyerek Gazze’de uyguladığı devlet terörünü en yüksek şekilde kınıyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.’