Trabzonspor’da 3 adayın yarışacağı olağan genel kurul yarın 10.00’da başlayacak Trabzonspor’da 3 adayın yarışacağı olağan genel kurul yarın 10.00’da başlayacak

Trabzonspor'un başarılı futbolcusu Paul Onuachu, Samsunspor karşısındaki 2-1'lik zafer sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Maçın zorlu geçeceğini bilerek sahaya çıktıklarını belirten Onuachu, "Kesinlikle kolay bir maç olmayacağının bilincindeydik. Rakibimiz son oynadığı 4 maçta galibiyetler almış, iyi bir form durumundaydı. Hocamız da maçın zor olacağını söylemişti. Biz de Samsunspor karşısında zor bir mücadele vereceğimizi biliyorduk. İlk yarıda iyi bir karakter ortaya koyduk. Bu zafer, hak edilmiş bir 3 puan oldu bizim için" ifadelerini kullandı.

Onuachu ayrıca, Nijerya milli takımı kadrosuna alınmamasıyla ilgili gelen soruya da cevap verdi. Milli takıma sonradan katılmanın kolay olmadığını ve bunun için tecrübeli ve yardımsever bir çevrenin gerektiğini belirten Onuachu, "4 maçlık bir takıma sonradan dahil olmak kolay değil. Bunun için kulübünüzün güvenini kazanmalısınız. Benim açımdan adaptasyon süreci kolay olmadı. Milli takımın santrafor bölgesinde çok yetenekli oyuncular bulunuyor. Hocamız en iyi oyuncuları seçmeye çalışıyor. Ben kendi oyunuma odaklanıyorum ve milli takımın kararına saygı duyuyorum" şeklinde konuştu.

Onuachu'nun açıklamaları, hem Trabzonspor hem de milli takım kariyerine dair önemli bir perspektif sunuyor.
TAKA/AYŞEN KARABİNA

Editör: Doğukan ÖZKURT