Yaşadığı sakatlığa rağmen asla pes etmeyi düşünmediğini daha güçlü bir şekilde geri dönme adına çok daha fazla çalıştığını ifade eden Pepe, gol ve asistlerine devam etmek istediğini söyledi. Trabzonspor’a geliş sürecini anlatan Pepe, “İlk teklif geldiğinde bu beni çok etkilemişti çünkü şahsen seyahat ederek gelmişlerdi. Bu da hızlı ilerlememizi sağladı. Çünkü bana çokça sevgi ve ilgi göstermişlerdi. Bu beni çok mutlu etti. Bunlar karar vermemde etkili olan şeylerdi. Burada olduğum için mutluyum” dedi.

BONSERVİS BEDELİ BENİM ELİNDE OLAN BİR ŞEY DEĞİL

1461 Trabzon, Adıyaman Sınavına Mutlak Galibiyet Parolasıyla Hazırlanıyor 1461 Trabzon, Adıyaman Sınavına Mutlak Galibiyet Parolasıyla Hazırlanıyor

Nicolas Pepe: “Nice forması giydiğim sezonun son kısmı yaşadığım şanssız sakatlık sonrası süreç karmakarışık geçti. Elbette bunu düzeltmeye çalışıyorum. Biliyorum ki her şey daha iyi olacak. Hem bireysel hem de kolektif olarak kulüple birlikte çalışarak bunu aşıyoruz. Transfer bedeli benim kontrolümde olan bir şey değil. Modern futbolda baskılı oynayabilen, asist yapan ve gol atabilen bireyseniz çok hızlı şekilde ilgileri üzerinize çekiyorsunuz. Özellikle genç oyuncuysanız bunu yapıyorsunuz. Futbol daha da evrim geçiriyor. Yetişen genç oyuncular milyon euroluk bonservis bedellerine kolayca erişebiliyorlar.”

İHTİYAÇ OLURSA SAVUNMADA BİLE OYNARIM

Nicolas Pepe, “Hücumda bütün pozisyonlarda oynayabildiğim bir gerçek. 9 numarada, geçen sezon da 10 numarada iyi oyunlar çıkardım. En iyi hissettiğim yer ise sağ kanat. Orada faydalı olduğumu düşünüyorum. Görev verildiğinde diğer pozisyonlarda oynayabilmem benim kuvvetli olduğum bir özelliğimdir. Bunu göstermek için çalışırım. Eğer çok ihtiyaç olur ve savunmada oynamam gerekirse, daha çok sol bekte verimli olabilirdim. Öndeki alanı da kullanabilirdim. Stoper profiline uygun olduğumu söyleyemem” ifadelerini kullandı.

BÖYLE TARAFTAR GÖRMEMİŞTİM

Bordo-Mavili taraftarlara hayran kaldığını belirten Pepe, “Trabzonspor taraftarları ile çok fazla vakit geçirmedim ama kısa sürede bana gösterdikleri sevgiden dolayı çok mutluyum. Üstelik kulübüm için henüz bir şey yapamamama rağmen bana sevgilerini gösterdiler. Bir oyuncuyu karşılamaktan mutlu olan taraftarları daha önce görmemiştim. Global açıdan Türk taraftarları farklı bir seviyede ve çok tutkulular. Trabzonspor taraftarıysanız futbolla uyuyup futbolla yiyor, içiyorsunuz sanki. Ayrıca Afrika taraftarları da Trabzon’daki gibi futbolu yaşar” diye konuştu.

BEN DE GELİŞMEYE ÇALIŞIYORUM

Yaşadığı sakatlıklara rağmen asla pes etmeyi düşünmediğini her defasında daha güçlü bir şekilde geri dönmeye çalıştığını ifade eden Pepe, gol ve asistlerine de devam etmek istediğini söyledi. Pepe, “Her zaman gelişmeyi istersiniz ve ideal olanı mükemmeliyeti ararsınız. Bu her gün uğruna çabalamanız gereken bir şeydir. Her zaman daha fazla gol atmak, asist yapmak ve daha iyi performans sergilemek istersiniz. Bu da düzenli gelişim gerektirir. Benim hedefim de her seferinde kendimi bu konuda geliştirmektir. Ben de her gün gelişmeye çalışıyorum. Dünden daha iyi olmak için çok çalışmak gerekir” diye konuştu.