Trabzonspor Kayserispor Maç Hakemi Belli Oldu Trabzonspor Kayserispor Maç Hakemi Belli Oldu

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’ndan Trabzonspor’a ceza yağdı. Geçtiğimiz hafta Pendikspor ile sahasında karşılaşan ve alınan galibiyete rağmen hakem kararlarının konuşulduğu müsabakada PFDK cezaları açıkladı. Özellikle de Trabzonspor Başkanı Ertuğrul Doğan’ın maç sonu açıklamalarından sonra ceza gelir mi yanıtı da cevap bulmuş oldu. 

Trabzonspor Başkanı Ertuğrul Doğan’ın, 30.09.2023 tarihinde oynanan Trabzonspor- Pendikspor Trendyol Süper Lig müsabakasında, müsabaka sonrası basın mensuplarına yaptığı açıklamalarında yer alan Hakem ve Diğer Müsabaka Görevlileri Hakkında ki Açıklamaları nedeniyle FDT’nin 38/2. maddesi uyarınca ve FDT’nin 13. maddesinin uygulanması suretiyle 200.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verildi. 

Ayrıca Trabzonspor antrenörü Nino Bule’nin, müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 1 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 39.000.-TL para cezası ile cezalandıldı. Ayrıca Pendikspor antrenörü Ragıp Başdağ ise müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 1 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 39.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına,da karar verdi.