Ortaylı'nın "Trabzon'un ev sahibi olarak yaptığı bu hareket milli ananeye uymaz" ifadesi, İstanbul'daki maçlarda yaşanan şiddet olaylarını unutmayan birçok kişiyi rahatsız etti. Gerçekten de, futbol sahalarında ve çevresinde yaşanan şiddetin hangi şehirde olursa olsun kabul edilemez olduğunu belirtmek önemlidir. Ancak bu, sadece bir bölgeye veya takıma özgü bir sorun değildir. Herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerekir.

Öte yandan, Ortaylı'nın Trabzon'da maçların oynanmasına ara verilmesi önerisine karşı çıkanlar da var. Bu öneri, İstanbul'daki benzer olaylara ilişkin sessizliğe işaret ederek eleştirilmekte. Aslında her iki şehirde de yaşanan şiddet olaylarına karşı net bir duruş sergilenmeli ve gerekli tedbirler alınmalıdır.

Meunier: Gizli Forvet Performansıyla Parladı Meunier: Gizli Forvet Performansıyla Parladı

Son olarak, Trabzonspor başkanının olaylara ilişkin açıklamaları ve cesur duruşu takdir edilmelidir. Ancak bu durum, yaşanan şiddeti meşrulaştırmamalıdır. Tüm tarafların ortak çabasıyla, futbol sahalarında ve tribünlerde şiddetin son bulması için adımlar atılmalıdır.

Mehmet Akif'in sözleriyle noktalayacak olursak, tarih tekerrür etmemelidir. Ancak tekerrür etmesini önlemek için geçmişten ders çıkarmak ve objektif bir şekilde sorunlara yaklaşmak gerekmektedir.

Muhabir: NURGÜL GÜNAYDIN