Turan, sağlık kavramının yalnızca hastalık ve sakatlığın olmaması değil, fiziksel, zihinsel ve sosyal açıdan tam bir iyilik hali olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı:
"Fiziksel olarak aktif bir yaşam tarzı benimsenmeli. Yürüme mesafesinde kalan alanlarda ulaşım için araç kullanmamalı, asansör yerine merdiven kullanmalı vb. her durum hareketlilik için bir fırsat olarak değerlendirilmeli. Sağlıklı ve dengeli beslenmeye özen gösterilmeli. Besin çeşitliliği ve yeterli su tüketimi sağlanmalı, paketlenmiş ve hazır gıdalardan uzak durulmalıdır. Uyku hijyenine önem verilmeli ve stresten uzak durulmalıdır. Zaman yönetimine dikkat edilmeli ve ev kazalarından korunma tedbirleri alınmalıdır. Periyodik sağlık kontrolleri ihmal edilmemeli."

Hastaysanız Bu 3 Yiyecekten Uzak Durmalısınız! Uzmanından Herkes İçin Önemli Uyarı Hastaysanız Bu 3 Yiyecekten Uzak Durmalısınız! Uzmanından Herkes İçin Önemli Uyarı


SET, ayrıca içerisinde bulunduğumuz 2024 yılında Dünya Sağlık Haftası ile Ramazan Bayramı'nın aynı zamana denk geldiğini belirterek, bayram süresince sağlıklı ve dengeli beslenmeye özen gösterilmesi gerektiğini vurguladı.

Muhabir: AYŞEN KARABİNA