Rize'nin İkizdere İlçesi Kuruyatak Yaylası'nda Hayvancılıkla Uğraşanların Zorlu Mücadelesi Rize'nin İkizdere İlçesi Kuruyatak Yaylası'nda Hayvancılıkla Uğraşanların Zorlu Mücadelesi

CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Tarım ve Orman Bakanı ve Maliye Bakanı hariç Kurban Bayramımız kutlu olsun. Ne yazık ki iktidar çay üreticilerinin ve emeklilerin kurban bayramına boynu bükük girmelerine neden oldu. Bu konuda yaptığımız çağrılara kulak vermedi. Çiftçilere tarımsal destek ödemeleri yapılırken çay üreticilerinin budama bedelleri ödenmedi. Bu bayramı unutmayacağız. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in çay üreticilerine bu bayramda yaptıklarını unutmayacağız, unutturmayacağız. İçinde yaşadığımız koşullar ne olursa olsun gelecek güzel günlere olan inancımızla sağlıklı ve mutlu günleriniz olsun." şeklinde konuştu.

Çay üreticileri, budama bedellerinin ödenmemesiyle ilgili olarak devlet yetkililerinden acil çözüm beklediklerini ifade ederken, bu durumun üretim sürecini olumsuz etkilediğine dikkat çektiler. Tarım ve Orman Bakanlığı ise konuyla ilgili resmi bir açıklama yapmadı.

Muhabir: AYŞE SANCAK