38 yaşındaki kaporta ustası Çelik, ailesi için yabani hayvanların giremeyeceği bir ev yapma kararı aldı. Arkadaşının önerisiyle 30 ton yük taşıma kapasitesine sahip 12 metrelik demir direği satın alarak ev inşasına başladı.

Trabzon’da Sanatseverlere Muhteşem Gösteri: "Saraydan Kız Kaçırma" Operası ve Balesi Trabzon’da Sanatseverlere Muhteşem Gösteri: "Saraydan Kız Kaçırma" Operası ve Balesi

Direği vinç yardımıyla kaldırıp çelik bariyerlerle sabitleyen Çelik, zeminde taban alanı oluşturduktan sonra evin yapımına başladı. Uzun süren ve birkaç deneme gerektiren zorlu bir sürecin ardından girişi yerden 12, çatısı ise 20 metre yüksekte olan 70 metrekarelik bungalov evi tamamladı.

Çelik, evinin 2+1 plana sahip olduğunu belirterek, birinci katında salon, mutfak ve balkon, ikinci katında ise banyo, tuvalet ve çocuk odası bulunduğunu söyledi. Hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşayan Çelik, "Bunu başarmış olmak huzur veriyor. Hayalim bu manzaraya bakmaktı. O kadar sıkıntı ve stresi bundan dolayı çektik.

Buna ulaşmak güzel bir duygu, tarifi yok." şeklinde konuştu.

Kaynak: AA