İki ayrı yolun kapanmasıyla evlerine ulaşmakta zorlanan mahalle sakinleri, belediyeye tepki gösteriyor.
Derepazarı ilçesine bağlı Eriklimanı Mahallesi'nde yapılan doğalgaz çalışmaları nedeniyle mahalle sakinleri, evlerine ulaşmakta büyük zorluklar yaşıyor. 10 Temmuz 2023 tarihinde başlayan doğalgaz çalışmaları sonucunda mahalleye giden iki ayrı yolun kapanması, vatandaşları mağdur etti.
Belediye tarafından hizmet getirme amaçlı başlatılan doğalgaz çalışması nedeniyle mahalle sakinleri, alternatif yolları kullanmak zorunda kaldı. Ancak, yeni bir yolun çalışmalarına başlanmasıyla birlikte mahalle sakinleri evlerine yürüyerek gitmek zorunda kaldı. Özellikle hasta olan vatandaşlar, acil durumlarda yolun kapalı olmasından dolayı sıkıntı yaşamaya başladı.
Mahalle sakinlerinden Abdullah Demir, yolların kötü durumda olması nedeniyle mağdur olduklarını belirterek, hasta yakınlarını doğru düzgün götüremediklerini ve çocukların okula gitmekte zorlandığını ifade etti. Demir, çalışmaların bir an önce tamamlanarak trafiğe açılmasını istedi.
Nihal Çakır ise bir yolun çalışmasının bitirilmeden diğerine başlanmasının mağduriyet yarattığını söyleyerek, "Hizmet yapılıyor ama hizmeti doğru bir şekilde yönlendiremiyorlar" dedi. Çakır, evine araba ile gidemediğini ve bu durumun altı aydır devam ettiğini ifade etti.
Mahalle sakinleri, yapılan hizmete karşı olmadıklarını ancak hizmetin doğru bir şekilde yapılması gerektiğini belirterek, Derepazarı Belediyesi'ne çağrıda bulundu. Belediyeden, çalışmaların hızlandırılarak mağduriyetlerinin giderilmesini bekliyorlar.
TAKA/AYŞE SANCAK