Nanna Pastanesi, Rize'nin simge yapılarından ilham alarak dev çay bardağı ve tarihi kemer köprülerini şeker hamurundan pastalara dönüştürdü.

Ustaların günler süren emeğiyle ortaya çıkan bu yöresel mimarili pastalar, müşteriler tarafından büyük ilgi gördü.

Pastanenin Halka İlişkiler Sorumlusu Esra Kıran Aksoy, bu özel pastaların Rizelilere hitap etmek amacıyla yapıldığını ve fotoğraf amaçlı da büyük ilgi çektiğini belirtti.

Bayburt’ta arıcılık yapan Ömer Kuvvet, darp edildiğini iddia etti, muhtar açıklama yaptı Bayburt’ta arıcılık yapan Ömer Kuvvet, darp edildiğini iddia etti, muhtar açıklama yaptı

Aksoy, "Rize’ye özgü bir şeyler olsun istedik. Sonrasında ustalarımızla görüştük. Onlarla tarihi kemer köprü ve Rize çay çarşısına karar kıldık. Güzel de oldu, ilgi de gördü. Fotoğraf amaçlı daha çok ilgi çekti. Ne olduğunu merak ettiler. Bunların hepsi şeker hamurundan yapıldı. Bunlar yenmiyor, maket. Bunları gören Rizeliler farklı talepler ile pastanemize başvurmaya başladı" dedi.

Nanna Pastanesi'nin yöresel mimarili pastaları, Rize'nin kültürel mirasını tatlı bir şekilde yaşatırken, pastanenin de farklı taleplere cevap vermesine olanak sağlıyor.

Muhabir: AYŞEN KARABİNA