İlçenin A’dan Z’ye tüm sorunlarını biliyoruz diyen Belediye Başkan Adayı Mustafa Saral, “Güzide ilçemizin tüm mahallelerini karış karış defalarca gezdik, inceledik. Sorunları birebir Muhtarlarımızdan ve mahalle sakinlerimizden dinledik. Birçok sorunu kamuoyu ile paylaşıp yetkilileri uyardık. Fakat birçok sorun sadece dillendirmemizle kaldı, bir adım dahi atılmadı.” diyerek şu dikkat çeken açıklamaları yaptı:

DİLLENDİREMEDİĞİMİZ İÇİN VİCDAN AZABI ÇEKİYORUZ!

Mahalle sakinlerimizin sorunlarını çözmek için elimizden geleni yapıyoruz. Yetkilileri gerek birebir, gerekse kamuoyu ile paylaşıp uyarıyoruz. Bunun en bariz örneğini maalesef ölümlü hadise ile yaşadık. Bölümlü Mahallemizi kısa zaman önce ziyaret gerçekleştirdik. Mahalle sakinlerinin sorunlarını dinleyip not aldık. Aldığımız sorunların en önemlisi de, yıllardır yetkilileri uyarmalarına rağmen tehlike saçan, yola kaya parçalarının düşme sorununu düzeltmedikleri oldu. Bizde bu sorunu kamuoyu ile paylaşmak için gerekli bilgilerin toparlanmasını beklerken üzücü olayı duyduk. Maalesef yıllardır yetkilileri yazılı ve sözlü olarak uyaran mahalle sakinlerinin sesini, belki yetkilileri harekete geçiririz diye kamuyu ile paylaşamadığımız için çok ama çok üzgünüz. Bunun vicdan azabını çekiyoruz. 

ÇÖZÜM İÇİN ÖLÜM MÜ GEREKİYOR?

D0B883B0 8Ed3 44D2 8298 4D013Ab6B3Cc

Bölümlü’de yaşadığımız üzücü kazanın sebebini yetkili merciler, duymadık, haberimiz yoktu diyerek vicdanlarını rahatlatmak istedi. Oysa Mahalle muhtarı ve mahalle sakinleri, Of Belediyesinden Büyükşehir Belediyesine, Karayollarından ilgili diğer mercilere kadar herkesi defalarca uyardıklarını söyledi. Defalarca uyarılan yetkili merciler, ölümlü kaza olur olmaz ilgili yerde çalışma başlattı. Sormak istiyoruz; çözüm için illa ölüm mü olması gerekiyor?
 
BU SORUNLAR DA ÖLÜM MÜ BEKLİYOR?

Bir daha üzücü hadisler yaşamayalım diye tüm mahalle muhtarlarımızı arayıp, mahallede tehlike arz eden sorunlarınız var mı? Varsa bize kısa sürede bildirin dedik. Sağolsun 30’a yakın muhtarımız bize dönüş yaptı ve mahallelerindeki tehlike arz eden sorunları bildirdi. Bunlardan sadece birkaçını sizlerle paylaşmak istiyorum:

Ahmet Metin Genç: Akyazı Mahallesi'ne Doğal Gaz Sözü Ahmet Metin Genç: Akyazı Mahallesi'ne Doğal Gaz Sözü

Ağaçbaşı yolu, taş ocağının olduğu bölge… Bölümlü Mahallemizdeki sorundan çok daha büyüğü burada var. Defalarca yetkililer uyarıldı ama hala çözülmedi. Çözüm için birilerinin ölmesi bekleniyor!
Sefaköy mahallemizde tehlike saçan elektrik direği kimi öldürecek, kimi yakacak diye bekliyor. Herhalde çözüm için birilerinin ölmesi bekleniyor!

Kıyıcık mahallemizde bir abimizin evi gitti gidecek durumda. Evde oturan abimiz, yağmurlu havalarda uyuyamadığını söylüyor. Yetkililer defalarca uyarıldı ama çözüm için herhalde birilerinin ölmesi bekleniyor!”
TAKA/AYŞEN KARABİNA

Editör: Ayşe Sancak