Bitcoin Yeniden Alev Aldı: Yeni Zirve Kapıda, Yatırımcılar Dikkat! Bitcoin Yeniden Alev Aldı: Yeni Zirve Kapıda, Yatırımcılar Dikkat!

Türkiye'de sağlık sektörü, her geçen gün artan ihtiyaçlar doğrultusunda personel eksikliği yaşamaktadır. Bu eksikliğin giderilmesi ve daha etkili sağlık hizmeti sunulması amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından önemli bir adım atıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yer alan karara göre, eleman temininde güçlük çekilen bölgelerde ve hizmet dallarında sağlık hizmetlerinin etkili bir şekilde yürütülebilmesi amacıyla 2024 yılında uygulanmak üzere istihdam edilecek sözleşmeli sağlık personeli sayısı 27 bin olarak belirlenmişti.

Ancak sağlık sektöründeki ihtiyaçların hala karşılanamamış olması nedeniyle, Sağlık Bakanlığı tarafından TBMM Başkanlığı'na sunulan yeni bir kanun teklifi ile sözleşmeli sağlık personeli sayısı 36 bine çıkarılmak istenmektedir. Bu teklifin kabul edilmesi halinde, Türkiye genelinde 36 bin yeni sağlık personeli istihdam edilecektir.

Bu alımlar arasında uzman tabipler, tabipler, sağlık memurları, ebeler, hemşireler, diyetisyenler ve sağlık teknikerleri gibi farklı pozisyonlarda çalışacak sağlık personeli bulunmaktadır. Sağlık sektöründe çalışmayı düşünen kişiler için önemli bir istihdam fırsatı sunan bu alımların nasıl yapılacağı ve başvuru şartları ilerleyen günlerde Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanacaktır.

Sağlık Bakanlığı'nın bu hamlesi, sağlık hizmetlerinin daha etkili ve kaliteli bir şekilde sunulması adına önemli bir adım olarak değerlendirilmektedir.
TAKA/NURGÜL GÜNAYDIN

Editör: Doğukan ÖZKURT