Gürsoy, “Göreve geldiğimiz günden bu zamana kadar Arsin'imiz için gerçekleştirmiş olduğumuz projelerimiz ve çalışmalarımız hakkında bilgilendirme toplantımızı gerçekleştirdik. İlgi ve alaka ile çalışmalarımızı ve projelerimizi dinleyen Başkanlarımıza ve yönetim kurulu üyelerimize nazik ziyaretleri için teşekkür ediyoruz.” dedi.

OTOBÜSÜ ALDI PLAKAYI TAKTI

Gümüşhane merkez ArzularKabaköy Belediye Başkanı Çetin Rıza Tanış, belediyenin taşıması için ‘0’ kilometre otobüs aldı. Otobüsün plaklarını takan Tanış, otobüsün uygun fiyatla belde ile Gümüşhane arasında hizmette olacağını söyledi.

Tanış, “Öncelikle beldemize hayırlı olsun. Belediye otobüsü belediyemiz öz kaynaklarından 3 milyon yüz bin TL ödenerek borçsuz alınmıştır. Her daim şeffaf olduk. Gönlümüzü hemşerilerimize sonuna kadar açtık. MHP’nin marka değeri üretken belediyecilik düsturu ile hizmet etmeye gayret ettik” dedi.

ORTAHİSAR GENÇLİĞE BAYTAR BAŞKAN

AK Parti Ortahisar ilçe gençlik kolları başkanlığına Ömer Nazif Baytar atandı. Oğuzhan Mercan’ın istifasının ardından yapılan istişareler sonucunda, Ömer Nazif Baytar, başkan olarak atandı. Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi, “Ortahisar ilçe gençlik kolları başkanlığına atanan Ömer Nazif Baytar kardeşimi tebrik ediyorum.Teşkilatımıza davamıza hayırlı hizmetlerde bulunacağına yürekten inanıyor başarılar diliyorum .Bugüne bu ulvi görevi ifa eden geçmiş dönem gençlik kolları başkanımız Bülent Uzunoğlu’na, Bükeyir Çakmak’a, Behlül Karakaş’a ve Oğuzhan Mercan kardeşime kıymetli yönetim kurulu üyelerimize teşekkür ediyor şükranlarımı sunuyorum” dedi.

İŞ BİRLİĞİ GÜÇ BİRLİĞİ

Kocaeli’nde yaşayan hemşehrimiz, başarılı iş insanı Nurettin Aslantürk, memleketi Trabzon’u çok sever ve yatırımlarını memleketine ağırlık vermeye gayret eder. Aslantürk, turizmle alakalı yapacağı tesislerle ilgili mimar Köksal Boz ve inşaat mühendisi Sinan Aydın’la işlerin projelerini takip etti. Aslantürk, “Trabzon’umuz gelişip güzelleşiyor. Yatırımlarımızı yapmaya devam ediyoruz” dedi.

GÖREVDEN KAÇMAM

Adı kulislerde CHP Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adaylığında geçen eski belediye başkanlarından inşaat yüksek mühendisi Ali Türen Öztürk her  seçim dönemlerinde gösterdiği fedakarlık ve özveriye rağmen mağduriyet yaşasa da sorumluluktan hiçbir zaman kaçmayacağını ifade etti. 2024 yerel seçimlerinde Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı noktasında CHP aday krizi yaşıyor .Volkan Canalioğlu’nun “Ben aday değilim öyle bir düşüncem yok” demesinin ardından aday arayışına giren CHP’de gözler bir kez daha Ali Türen Öztürk’e çevrildi. Hem yerel yönetimler tecrübesi ve birikimi olan hem de projelerle şehre katkı sağlayacak donanıma sahip Ali Türen Öztürk’ün adaylığı noktasında parti organları bakalım nasıl bir karar verecek? Öztürk’ün aday olmasına sadece partililer değil  görev yaptığı içinde yer aldığı bir çok sivil toplum kuruluşu  ve derneklerde  destek veriyor

YUSUFELİ’NE PEHLİVAN ADAY!

Artvin’in yeni yerleşim yeri Yusufeli ilk kez yerel seçimlerde sandık başına gidecek? İlçenin yeni belediye başkan adayı olacak sorusu cevap bekliyor?  AK Parti’nin Artvin’de kazandığı iki ilçe var. Biri Yusufeli diğeri Murgul. AK Parti 2024 yerel seçimlerinde Yusufeli Belediyesini yeniden kazanmak istiyor. Bir önceki seçimleri CHP çok az farkla kaybetmişti. Yusufeli her ne kadar milliyetçi-muhafakazar oyların ağırlığı olsa da aday profili oldukça önemli. Eski Bakan AK Parti Artvin Milletvekili Faruk Çelik’te kendi memleketi olan Yusufeli’  de sıkıntı yaşamak istemiyor. Yusufeli Belediye Başkan adaylığı noktasında AK Parti cephesinde Artvin Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Demirkıran’ın adı ön plana çıkmaya başladı .Milli Güreşçimiz  ilçede herkesin gönlünü kazanmış başarılı hizmetlerde bulunmuş Mustafa Demirkıran’ın adaylığı heyecan yarattı.

İki Kurum Arasında Verimli Görüşme İki Kurum Arasında Verimli Görüşme

DEĞİŞİMİN BAŞKANI ÖZÇAKMAK

CHP’den İstanbul Beykoz Belediye Başkan aday-adayı Artvinli hemşerimiz Tuncay Tolga Özçakmak çalışmalarına devam ediyor. Aylar öncesi sahaya inen hem değişimin hem de yenilenmenin temsilcisi olarak çalmadık kapı sıkılmadık el bırakmayan Tolga Özçakmak’ın gayreti çabası ve başarısı takdir topluyor. Özçakmak’ın mutlak suretle Beykoz’dan aday gösterilmesi gerektiğini belirten partililer hem genç hem projeleri olan hem samimi hem de üretken bir kişiliğe sahip olduğunu belirterek destek veriyorlar. Anketlerden de rekor bir oyla çıkan Tuncay TolgaÖzçakmak’ın Beykoz’dan CHP Belediye başkan adayı gösterilmesine kesin gözüyle bakılıyor.

OF’UN TURİZM PENCERESİ AÇILDI

Of İlçesi Kaymakamı Yiğit Yaşar Demirer,  tesisleri ziyaretinde, “Bölgemize gelen konuklarımız için  böyle bir mekana ihtiyaç” dedi. Demirer, İlçemiz açısından kaçınılmaz bir fırsat olduğunu vurguladı. Kaymakam Demirer, Of ilçesi Dumlusu Mahallesinde açılan CafeKar tesislerini ziyaret ederek hayırlı olmasını diledi. 

KABRİNE GİTTİ

Yaşarken Harun Yavruoğlu’nun en iyi anlayan onunla dostlukları fevkalade olan Macit Yavruoğlu Yavruoğlu’nun Karikatür servisinin açılacağı gün Doğanköy’e, Muzura’ya  çıkarak kabrini ziyaret etti, kuran okudu ve ‘seni özlüyoruz’ dedi.

MECLİS ÜYELERİ İLE

CHP Ortahisar İlçe Başkanı Haluk Batmaz, eski il başkanı, eski ve yeni meclis üyelerini bir araya geldi. Şehrin sorunlarını iyi biliyoruz daha şimdiden kuracağımız komisyonlar bize öncülük edecektir, çözüm noktasında biz varız onun için yerel seçimlere daha şimdiden hazırız’ dedi.