Görgü tanıklarının ifadelerine göre, Seyisoğlu ailesiyle birlikte piknik yaparken nehir kenarında dolaşırken genç kızın ayağı kayarak suya düştüğü belirtildi. Ailesi ve çevredeki diğer piknikçiler hemen suya atlayarak genç kızı kurtarmaya çalıştılar, ancak suyun akıntısı hızlıydı ve genç kız kısa sürede gözden kayboldu.

Durumu fark eden aile üyeleri ve vatandaşlar büyük bir panikle suya atlayarak genç kızı kıyıya çıkardılar. Ancak sağlık ekipleri olay yerine geldiğinde Rümeysa Seyisoğlu'nun hayatını kaybettiğini belirlediler.

Jandarma ekipleri olay yerinde geniş çaplı bir inceleme başlatırken, Seyisoğlu'nun cansız bedeni otopsi için Adli Tıp Kurumu'na sevk edildi. Olayın tam olarak nasıl gerçekleştiğini belirlemek için detaylı bir soruşturma sürdürülüyor.

Karadeniz'de Hastaneler Doldu Taştı; Acemi Kasaplar Acilleri Doldu Taşırdı Karadeniz'de Hastaneler Doldu Taştı; Acemi Kasaplar Acilleri Doldu Taşırdı

Genç kızın trajik ölümü, Sakarya'da derin bir üzüntü yarattı. Ailesi ve yakınları yasa boğulurken, ilçede büyük bir şok etkisi yaratan olay sosyal medyada da geniş yankı uyandırdı ve birçok kişi üzüntülerini dile getirdi.

TAKA/AYŞEN KARABİNA

Editör: Birol Sancak