Slovenya'da gerçekleştirilen hazırlık kampındaki bir hazırlık maçında dizini direğe çarpan Fernandez, o günden bu yana forma giyememişti. Sakatlık sürecinde yaptığı açıklamada durumunun ciddi olmadığını belirten oyuncu, "Çok ciddi bir sakatlığım yok. Ödemim azaldığında çok çabuk döneceğim. Kendimi tamamen sağlık ekibine emanet ettim" ifadelerini kullanmıştı.

Ancak son gelişmeler, Fernandez'in sakatlığının beklenenden daha ağır olduğunu ortaya koydu. İspanyol savunma oyuncusunun diz arka çapraz bağında kopma yaşadığı ve bu nedenle uzun bir süre sahalardan uzak kalacağı belirlendi. Fernandez'in ne zaman takıma döneceği konusunda ise belirsizlik sürüyor.

Çaykur Rizespor'un Teknik Direktörü İlhan Palut, mağlubiyeti değerlendirdi Çaykur Rizespor'un Teknik Direktörü İlhan Palut, mağlubiyeti değerlendirdi

Bu durum, oyuncunun transferinden önceki sakatlık geçmişi ve transferin detayları hakkında spekülasyonlara neden oldu. Trabzonspor yönetimi ve sağlık ekibi, Fernandez'in en kısa sürede sağlığına kavuşması için gerekli tedbirleri alacaklarını ifade ettiler.
TAKA/BİROL SANCAK

Editör: Ayşe Sancak