Geride kalan 6 haftada iyi sonuçlar aldıklarını ve iyi gittiklerini ifade eden Başkan Kalkışım, “Tabi ilk maçta mağlup olduk. Orada net goller kaçırdık ve mağlup olduk. İkinci hafta Alanya Kestel’i sahamızda ağırladık. Onlar da çok iddialı bir takım oluşturdular. Son dakikada yediğimiz bir golden sonra beraberliğe razı olduk. Sonraki hafta Orduspor maçı ile de galibiyet serimize başladık. 4 maçtır da galip geliyoruz. 6 haftalık periyot boyunca 13 puan topladık ve 2’nci sıradayız. Benim açımdan bu 6 haftanın çok iyi geçtiğini söyleyebilirim” dedi. Sebat Gençlikspor olarak hedeflerinin profesyonel liglerde kalıcı olmak olduğunu belirten Kalkışım, “Takımımızın öncelikli hedefi bu ligde kalıcı ve yarışmacı olarak zirveyi zorlamak olacaktır. Şampiyonluğa oynayacak gücümüz de var. Bu gücümüzü görüyoruz. 

BAŞARI BİZİM GENETİĞİMİZDE VAR

“Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır” diye bir söz vardır. Zaten başarı da bizim genetiğimizde vardır. İddialı olmak, yarışmacı olmak, hedefe oynamak ve başarıya ulaşmak bizim her zamanki hedefimizdir. Elimizden geleni yapacağız. Biz camia olarak bir bütün olduktan sonra başaramayacağımız hiçbir şey yok” ifadelerine yer verdi. Trabzonspor ile yapılan işbirliği protokolü anlaşması ile ilgili de düşüncelerini ifade eden Başkan Cemil Kalkışım, “Trabzonspor ile yaptığımız pilot takım anlaşmasının takımımız açısından çok iyi olduğunu düşünüyorum. Başka Trabzonspor Başkanı Sayın Ertuğrul Doğan Bey’e ve yönetimine çok teşekkür ediyorum. Aynı zamanda 1461 Trabzon FK Başkanı Sayın Celil Hekimoğlu Bey’e ve yönetimine çok teşekkür ediyorum. Hepsi bize çok destek oldular. Trabzonspor’dan 7 futbolcu aldık ve tesislerini bize açtılar. Şu anda Trabzonspor’un tesislerinde kalıyoruz. Bu anlaşmanın hem bölge futbolu hem de Trabzon futbolu adına çok iyi olacağını düşünüyorum. 

TRABZONSPOR İLE İŞBİRLİĞİ

Şu anda da diyaloglarımız çok iyi gidiyor. Bu şekilde yaparak Trabzon futbolunun çok iyi yerlere geleceğini düşünüyorum” cümlelerine yer verdi. İnşaatı devam eden tesis ve stadyum çalışmaları hakkında bilgiler veren Cemil Kalkışım, “Tesis konusunda çalışmalarımız hızla devam ediyor. Sonucunda da çok güzel bir tablo ortaya çıkacak. Başta Vakıfbank Genel Müdürümüz Sayın Abdi Serdar Üstünsalih Bey’e bu girişimlerinden ötürü çok teşekkür ediyorum. Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sayın İbrahim Erdem Bey’e de çok teşekkür ediyorum. Akçaabat adına, Sebat Gençlikspor adına saygı, sevgi, şükranlarımı ve selamlarımı gönderiyorum. Kulüp binamızın çalışmaları da devam ediyor. Sahalarımızın yapımı da devam ediyor. Belki biraz geç kalınmış gibi görünse de bunlar çok büyük yatırımlar ve resmi prosedürler var. Ondan dolayı süreç uzayabiliyor ama şu anda tüm çalışmalar hızla devam ediyor. Yine biraz geç kalınmış takım otobüsümüzü aldık. 

DAHA ÇOK DESTEĞE İHTİYACIMIZ VAR

Burada da Ayhan Gedikli Bey’e girişiminden ötürü Pegas Şirketler Grubu’na çok teşekkür ediyorum. İnşallah en kısa sürede tesislerimize, kulüp binamıza ve stadyumumuza kavuşacağız.  Son olarak teknik heyet ve oyuncu grubu ile ilgili düşüncelerini paylaşan Kalkışım, sözlerini şu şekilde tamamladı: “Tabii hoca ve sporcu grubuna sıra gelince onlara değinmeden önce bana göre yönetime de değinmek gerekiyor. Ben buradan bütün yönetim kurulu arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Büyük bedeller ödeyerek maddi manevi katkı sağlayarak bu birlikteliği sağlamaya çalışıyoruz. Bütün çalışanlarımıza çok teşekkür ediyorum. Hocalarımıza ve bütün sporcularıma çok teşekkür ediyorum. Tam bir ekip ruhu oluşturduk. Takımda herkes birbirini ailesi olarak görüyor. Allah’ım nazardan korusun. Bu birliktelik olduğu süresi içerisinde çok şeyler başaracağımıza inanıyorum. Güzel günler bizleri bekliyor. En önemlisi daha çok desteğe ihtiyacımız var. Hem taraftarımıza hem de iş adamlarımıza hem de bütün Sebat Gençlikspor severlere daha çok ihtiyacımız var. Hepsinin desteğini bekliyoruz.” 
AYTEKİN AKAY