Kripto para yatırımları hakkında açıklamalarda bulunan Selçuk Geçer, yatırımcıları uyardı. Geçer, Bitcoin gibi kripto paraların fiyatlarının düştüğü dönemlerde alım yapılmasının daha doğru olacağını ifade ederek, "Büyük hata olur" dedi. Geçer, kripto para piyasasının kandırıcı olmadığını, yatırımcıların doğru stratejilerle hareket etmesi gerektiğini belirtti. Bitcoin’in son 1 ayda yüzde 10 değer kaybettiğini hatırlatan Geçer, fiyatların düşmesini beklemenin daha mantıklı olacağını söyledi.

Rekabet Kurulu, Hazır Beton Üreticilerinin Sözlü Savunmasını Aldı Rekabet Kurulu, Hazır Beton Üreticilerinin Sözlü Savunmasını Aldı

Kripto para yatırımı son günlerde dikkat çekmeye başladı. Geleceğin parası olarak gösterilen Bitcoin, yükseliş ardından düşüş yaşamaya başladı. Ünlü ekonomist Selçuk Geçer ise ‘büyük hata olur’ diyerek uyarıda bulundu.

BİTCOİN SON 1 AYDA YÜZDE 10 DÜŞTÜ

ABD tarafında Bitcoin SPOT ETF’lerin Ocak ayında onaylanması ile beraber 3 aylık periyotta 73 bin dolara kadar gelerek rekor kırmıştı. Son 1 aylık serüvende ise yüzde 10 düşüş yaşayan Bitcoin 61 bin dolara kadar iniş gerçekleştirdi.

UZMAN İSİMDEN KRİTİK UYARI

Kripto paralarda yaşanan düşüş seyri ise yatırımcıları tedirgin ediyor. Bu noktada geleceğin parası olarak adlandırılan kripto paralara ilişkin uzman isimler de görüşlerini paylaşıyor. Ünlü ekonomist Selçuk Geçer, kripto paralara ilişkin flaş açıklamalarda bulundu.

GEÇER: ONDAN SONRA AĞLARSIN

Geçer, bitcoin konusunda dikkatli olunmasında fayda olunacağını söylerken, kaçışında tamamen olmaması gerektiğinin altını çizdi. ‘Büyük hata olur’ diyerek sözlerini sürdüren Geçer, “Bir ürünün fiyatı düşerken alınır. Tepedeyken sen mal almaya çalışıyorsan patlarsın. Gidip ‘72 bin dolardan 100 bin dolara gidecek’ diye mal alırsan elinde kalır. Ondan sonra ağlarsın. Kripto piyasası kandırıcı değil, sen safsın. 72 bin dolardan alma, bekle o malı 15, 20 veya 30 bin dolardan alın” dedi.

Kaynak: HABER MERKEZİ