CEMAL ERSEN: "Geçen yıldan beri söylüyorum, Bjelica ile Trabzonspor’un kimyası bir türlü uyuşmadı. Yapılan bunca transfere karşın istikrarlı bir kadro yok, futbolcular ile teknik direktör arasında düzgün bir iletişim yok, budur diyebileceğimiz bir oyun kurgusu ve planı hiç yok. Bu kadar yoktan pozitif şeyler çıkması mümkün mü? Çok zor. Başkan ve yönetimin tavrı ne olur bilmiyorum. Ancak bir kan değişikliğine ihtiyaç olduğu aşikar. Ertelenecek ve sabredilecek ne kaldı ki? Radikal kararlar almak için daha fazla beklenmemeli." [Milliyet]

İSKENDER GÜNEN: "Önde Onuachu gibi bir oyuncunuz varsa kenarlardan geliştirebileceğiniz ve ceza sahası içerisinde bu oyuncuyu topla mutlak buluşturmanız gereken bir oyun anlayışına sahip olmanız da gerekmekte. Ancak Trabzonspor, bunu sadece bir kez yapabildi. Bu da sonucu değiştirememelerinin en büyük nedeni. Hedef üst sıralar ve şampiyonluk yarışında olmaksa, oynanan oyun ne yazık ki bunlar için yeterli değil." [Sabah]

ZEKİ UZUNDURUKAN: "Sahada maç bitse de gitsek der gibi oyuncuların surat ifadeleri... Peki Bjelica'ya sabretmek ne kadar doğru? Ligin daha 4'te 1'i bitmeden lige havlu atmak üzere Trabzonspor! Onuachu gibi bir santrforun var. Top taşıyamıyorsun santrforuna. Orta alan çok yumuşak. Trabzonspor ne hücum yapabiliyor ne de savunma! Peki nasıl olacak bu iş Bjelica! Bize şunu söyleyebiliyor musun mesela; 'milli maç arasından sonra bu takım tabanca gibi olacak.' diyemiyorsan, Trabzonspor'a boşa vakit kaybettirme! Trabzonspor kaybederken bile savaşarak kaybetmeli! Senin takımın mağlup olurken, taraftarına azap çektiriyor Bjelica! Böyle gitmez Bjelica! Ya bir yol bul, ya bir yol aç, ya da yoldan çekil Bjelica!" [Fotomaç]

AKSAL YAVUZ: "Sahi Trabzonspor’un sezon başından bu yana bir oyun planı, oyun hafızası var mı? Onca hafta oldu ne oynadığını bilen, kestirebilen var mı? Açıkçası Trabzonspor yönetimi ekonomik anlamda ne kadar iyi hamleler, iyi işler yapıyorsa, Hırvat teknik adam sezon başından bu yana hayal kırıklığı yaratmaya, o anlamda camianın gözünde her geçen hafta mum gibi erimeye devam ediyor." [Milliyet]

REHA KAPSAL – DEĞİŞTİREMEZ Trabzonspor'un kötü gidişe 'Dur' demesi açısından Adana Demirspor deplasmanında göstereceği performans, milli ara öncesi çok önemliydi.

Nenad Bjelica yine geçmiş maçlardan herhangi bir ders almadığı gibi, aynı şeyleri yaparak farklı sonuç bekledi. Bu düpedüz çok büyük hataydı.

Savunmanın kenar bekleri Larsen ve Eren Elmalı üretken değil. Orta saha seçimi haftalardır kötü olduğu gibi rakibin de doğru analiz edilmediği ortaya çıktı.

Çünkü ligimizin en hızlı orta sahayı geçen, öne doğru hücum geçişlerini en iyi yapan takımı Adana Demirspor'a karşı Berat Özdemir gibi temposuz bir 6 numara ile oynamak, Enis Bardhi ve Anastasios Bakasetas ile 11'de başlamak sıkıntıydı. (ASPOR)

Trabzonspor, Gaziantep FK maçına böyle hazırlandı Trabzonspor, Gaziantep FK maçına böyle hazırlandı

OLCAY ÇAKIR: ŞİMDİ DEĞİLSE NE ZAMAN? Nenad Bjelica mecburiyetler nedeniyle ortada ve defansta değişikliklere gitti. Denswil ve Berat tercihlerinin anlaşılır tarafları vardı, ancak sağ tarafta Larsen tercihinin anlaşılır yanı yoktu. Haftalardır iyi işler yapan Mehmet Can bu kez kenardaydı. Teknik adamın elbet bir bildiği vardır diye düşündüğümüz bu kaçıncı hafta oldu, hatırlamıyorum. Ancak rakibi iyi analiz yaptı ve görülemeyeni gördü diye de düşündük. Ve o gözle bakıp karşılaşmaya odaklandığımızda, geçen haftadan bu maça bir arpa boyu ilerleme kaydedilmediğini anlamamız güç olmadı. Evet Trabzonspor son performans verileriyle bakıldığında Adana Demirspor karşısında zorlanacaktı. Maçın favorisi ev sahibiydi. O nedenle de başka şeyler yapılmalıydı. Aynı şeyleri yaparak bir ileri bir geri giden takım görüntüsüne büründü Trabzonspor.(FANATİK)

ERMAN ÖZGÜR: ORTA SAHADA İŞİ ÇÖZDÜLER Adana Demirspor ve Trabzonspor benzer seviyede topa sahip oldular maçın ilk yarısında. Fakat Adana Demirspor lehine iki önemli ayrıntı hem skoru hem oyunu ev sahibine kazandırdı. İlk ayrıntı pas kalitesiydi. Emre Akbaba, Stambouli, Belhanda çok daha doğru pasları daha çabuk düşünerek yaparak takımlarının ceza sahasına daha çok gitmesini sağladılar. İkincisi ise Yusuf Sarı’ydı. Topu ayağına her aldığında savunmayı tehdit eden, çabukluğunu iyi kullanan Yusuf Sarı hem Nani’nin golünün hazırlayıcısı hem de Adana Demirspor’un hücumdaki etkili ismiydi. Direkten dönen şutunda şans yanında olsa ilk yarıdan da maçın yıldızı olabilirdi.(FANATİK)