İSKENDER GÜNEN (SABAH)
3 puanı almak bundan sonraki haftalar için moral ve motivasyon açısından önemli ancak saha içindeki sorunların mutlak çözülmesi gerekiyor. Yoksa istikrardan yoksun bir sezon ortaya çıkacaktır. Özellikle top 3. bölgeye geldiğinde pozisyon üretmede yetersizlikler yine göze çarpıyor. Bunun çözülebilmesi için hücumda özellikle set oyununa karşı dribbling yapabilen futbolculara şans verilmesi lazım.

Abdülkadir Ömür’ün performansı hayal kırıklığı yaşatıyor Abdülkadir Ömür’ün performansı hayal kırıklığı yaşatıyor

CEMAL ERSEN (MİLLİYET)
Trabzonspor yeni teknik direktörü ile yeni bir sayfa açtı açmasına ama, Bjelica macerası ile kaybedilen zamanı telafi etmek epey çaba gerektirecek. Abdullah Avcı zoru sever. Ancak bu kez işi daha zor.
Şampiyonluktan söz etmek elbette fanteziye girer. Trabzonspor'un hedefi, her zaman iddialı olan hocasıyla ligi iyi yerde tamamlamak ve gelecek sezon Avrupa vizesi almak olmalı.

REHA KAPSAL (FOTOMAÇ)
Abdullah Avcı'nın ilk maçında galibiyetle tanışması hem onun hem de takımının moral ve motivasyonu açısından çok kritikti. Oynanan oyunda tabii ki eksikler vardı ancak kısa sürede hocanın tüm sorunlara çözüm bulması imkansız. Bordo-mavililer kötü oyuna rağmen alınan 3 puanın kıymetini bilmeli. "Lig yarışında ben de varım" diyebilmek için çok sıkı çalışıp bir an önce de gelişim göstermeliler.

ENGİN KEHALE (HÜRRİYET)
Bordo mavililerin Alanyaspor karşısındaki durağan oyununu bir istatistik ile açıklamak gerekirse, bu sanırım rakibinin faul sayıları olur. 8 maçta 107 faul yapan Ömer Erdoğan'ın öğrencileri, Trabzonspor karşısında sadece 4 faul ile karşılaşmayı tamamladı. Gol ile üzerindeki stresi atan Bordo-Mavililer, etkili bir 15 dakikayla son haftaların en iyi maç içi pasajlarından birini sergilediler ancak uzun sürmedi. 

ERMAN ÖZGÜR (FANATİK)
İkinci yarı bu ligi iyi bilen Abdullah Avcı'nın oyun planı tuttu. Kolay gol yeme ve rakibin bireysel hatasına yatırım yap... Trabzonspor'un golü de böyle geldi. Oğuz'un geri pasında günün kötüsü Onuachu'nun yapamadığını Alanyaspor'lu Aliti yaparak Trabzonspor'u kendi kalesine attığı gol ile öne geçirdi. Trabzonspor için genişleyen alanlar daha fazla pozisyon getirse de Onuachu bir türlü golü bulamadı. Sonuç olarak Abdullah Avcı ilk geldiği günlerde olduğu gibi önce tabelayı aldı sonra kıymetini bildi. Şimdi sırada kazanma alışkanlığı, gerçekçi hedefler koyma, transfer ve gelecek sezon için hazırlanmak var.

BÜLENT TİMURLENK (SABAH)
Trabzonspor'un kanatlardaki verimsizliğine Avcı'nın 3 günde çare bulması mümkün değildi. Ne farklı bir diziliş ne de sürpriz bir isim vardı 11'de. Olması da zordu zaten. 2 metrelik santrforu olan bordo- mavili takımın ikinci yarıda sadece 4 orta yaptığının ve kaleye iki isabetli şut çektiği maçtan rakibin kendi kalesine attığı golle 3 puanı aldığının altını çizdiğinizde gerçekler de biraz italik duruyor doğrusu.

SABAH/FANATİK/HÜRRİYET/FOTOMAÇ/MİLLİYET/SABAH