Alman gazeteci Ufo Ulfkotte'nin, Almanya'daki medya ve CIA ilişkisi üzerine yazdığı kitabı okuyan İçişleri Eski Bakanı Süleyman Soylu, okuduğu kesitleri paylaştı. İletişim Fakültesi okuyan gençlere de tavsiyede bulunan Soylu, kitapta şu bölümü de yayınladı: "Eskiden bizzat kendim Frankfurter Allgemeine Zeitung(FAZ) gibi saygın "nitelikli medya" için çalıştım. Doğrusunu söylersem, bugün bundan utanıyorum. Çünkü haber yapmak, göreceğimiz gibi, pratikte bağımsız değildi. Tarafsız değildi, şimdi de değildir." ifadeleri yer aldı. İşte Soylu'nun o paylaşımında yer alan sözleri:

“Satılmış Gazeteciler

Almanya’daki medyanın CIA, elitler ve istihbarat tekelinde olduğunu 2014’te tüm açıklığıyla yazan, gazetesi Frankfurter Allgemine Zeitung’un operasyonel olduğunu söyleyip utandığını belirten Alman gazeteci Udo Ulfkotte kitabı yazdıktan bir süre sonra evinde ölü bulundu.

İYİ Parti İçinde Gerginlik: Meral Akşener'e Çağrı İYİ Parti İçinde Gerginlik: Meral Akşener'e Çağrı

İletişim okuyan gençler, Bu kitap size önerimdir."

Eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, uzun süren sessizliğini geçtiğimiz günlerde katıldığı bir YouTube programında bozmuştu. Soylu, kendisini  hedef alan gazetecilerin  uyuşturucu iddialarına cevap verip Soylu, "Bu arkadaşlar bence neye hizmet ettiğinin farkında değiller. Türkiye'yi bir suç ülkesi olarak nitelendirmek doğru bir yaklaşım değil. Neden bahsediyorlar? Uyuşturucu, baron... Size ben uyuşturucuyla ilgili söyleyeyim. Bu birinci vereceğim rakam. Bu ülkede Adli Tıp Raporu'na göre İçişleri Bakanı olduğum gün 941 kişi ölüyordu uyuşturucudan yılda. İçişleri Bakanlığı'nı bıraktığım gün, yılda 247 kişi ölüyordu. Dörtte bire düşmüş. Bu bir mücadelenin sonucudur" demişti.

Soylu, sözlerinin devamında, "Tayyip Erdoğan kurmuş, Süleyman Soylu da yönetiyor. Türk Silahlı Kuvvetleri var, gümrük var, İçişleri Bakanlığı var, yargı var, savcı var, hakim var. Herkes var. Herkes bu işin içerisinde ve biz ülke olarak -onların iddiasına göre- biz bu işi yapıyoruz. Ya siz deli misiniz? Kendi ülkenize niye böyle bir kötülük yapıyorsunuz?" diye tepki göstermişti.

Editör: Birol Sancak