Genel Kurul'da daha önce kabul edilen 43 maddenin ardından, 86 maddelik teklifin görüşmeleri devam edecek. Bu teklifin yasalaşması öncelikle çalışan emeklileri ilgilendiriyor. Yıl sona ermeden yasalaşması durumunda, emeklilere yapılacak 5 bin liralık ek ödeme bu hafta içerisinde hesaplarına yatırılacak.

Teklife göre, Kur Korumalı Mevduat (KKM) hesaplarındaki vergi istisnası devam edecek. Ayrıca, şirketlerin borçlarını yeniden yapılandırabilmeleri için süre 2 yıl daha uzatılacak. Deprem bölgesinde inşaat ve yapı malzemelerini yüksek fiyattan satanların cezası ise 10 kat artırılacak.

Maltepe Sahili'nde Yaşlı Çiftin Müstehcen Hareketleri Tepki Çekti Maltepe Sahili'nde Yaşlı Çiftin Müstehcen Hareketleri Tepki Çekti

Sosyal medyada içerik üretenlere ilişkin vergi düzenlemesinin de kapsamı genişletilecek. Meclis'te ayrıca, yılın son grup toplantıları da gerçekleştirilecek. Bugün MHP ve CHP grup toplantılarında liderler kürsüde konuşacak, çarşamba günü ise İYİ Parti ve Saadet Partisi gruplarında yılın son toplantıları düzenlenecek.

Editör: Birol Sancak