Bu yılki kurban kesim organizasyonunda, 41 farklı dilde basılan Kur’an-ı Kerimler, TDV tarafından dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak. Vakfın internet sitesinde "Hediyem Kur’an Olsun" kategorisi üzerinden ya da cep telefonlarından “KURAN” yazıp 4333’e SMS göndererek 150 TL karşılığında Kur’an-ı Kerim bağışı yapılabilir. 

Antalya'da Kurban Bayramı'nda 'Firari Kurbanlıklar': Vatandaşlar Hayvanları Yakalamak İçin... Antalya'da Kurban Bayramı'nda 'Firari Kurbanlıklar': Vatandaşlar Hayvanları Yakalamak İçin...

Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü İzani Turan, “Bir Kurban Bir Kur’an” projesiyle yıllardır ihtiyaç sahiplerine umut olduklarını belirtti. Turan, Diyanet İşleri Başkanlığı ile 1993'ten beri yürütülen Vekaletle Kurban Kesim Organizasyonu’yla ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştırmaya devam ettiklerini vurguladı. Turan, hayırseverlerin kurban emanetlerinin yanı sıra Kur’an-ı Kerim’i de ihtiyaç sahiplerine ulaştırdıklarını belirterek, “Kurban ibadetiyle birlikte Kur’an-ı Kerim’in evrensel mesajını geniş kitlelere ulaştırmayı ve onu okuma çabalarını desteklemeyi amaçlıyoruz” dedi.
NEZİHA ÇAKIROĞLU

Editör: Birol Sancak