Güney Kore devlet televizyonuna konuşan Şenol Güneş, Asya ülkesinde geçirdiği zamanların kendisinde harika anılar bıraktığını ve futbol kariyerinin son yıllarını Güney Kore ile noktalamak istediğini ifade etti. Seoul'de FV Seoul takımını üç yıl çalıştıran Güneş, o dönemin kendisinde önemli bir iz bıraktığını ve bu nedenle Güney Kore'de tekrar görev almayı arzuladığını dile getirdi.

Henüz Güney Kore Futbol Federasyonu'nun kendisiyle temasa geçmediğini belirten Güneş, ancak 70 yaşının üzerinde olmasına rağmen böyle bir meydan okumayı kabul edeceğini söyledi. Kendisi için bu tür bir fırsatın son derece anlamlı olacağını ifade etti.

Güney Kore'de FV Seoul takımının başında 125 resmi maça çıkan Şenol Güneş, bu süreçte 1.73 puan ortalaması yakalamıştı. Güney Kore Milli Takımı'nda Jürgen Klinsmann'ın ayrılmasının ardından göreve geçici olarak Sun-hong Hwang'ın getirildiği biliniyor. Güneş'in Güney Kore Milli Takımı ile ilgili bu açıklamaları, futbol camiasında merakla beklenen gelişmeler arasında yer alıyor.

Olimpiyat Stadında 5’te 5 Yapan Trabzonspor 6’ncı Maçta Kaybetti Olimpiyat Stadında 5’te 5 Yapan Trabzonspor 6’ncı Maçta Kaybetti


 

Muhabir: NURGÜL GÜNAYDIN