Terraform Labs, iflas başvurusunu ABD'nin Delaware eyaletindeki bir mahkemeye yapmış ve ABD İflas Kanunu'nun 11. bölümü kapsamında alacaklı koruması talebinde bulunmuştur. Bu iflas başvurusunun ardında ise ciddi sorunlar ve hukuki mücadeleler olduğu görülmektedir.

ABD yetkilileri, Terraform Labs'ı ve şirketin kurucusu Do Kwon'u, "milyarlarca dolarlık kripto varlık menkul kıymetleri dolandırıcılığını planlamakla" suçlamıştı. Bu suçlamalar, şirketin itibarını zedelemiş ve hukuki sorunlara yol açmıştır.

Do Kwon, geçen yıl Karadağ'da tutuklanmış ve ABD ile Güney Kore tarafından iade talepleriyle karşı karşıya kalmıştı. Ayrıca, Güney Kore'de de dolandırıcılık ve sermaye piyasası yasalarını ihlal etmekle suçlanmıştır.

Tayland'da Fil Sahibini Ezerek Öldürdü! Kameraya Yansıyan Korkunç Anlar... Tayland'da Fil Sahibini Ezerek Öldürdü! Kameraya Yansıyan Korkunç Anlar...

Terraform Labs'ın iflas başvurusu, kripto para dünyasındaki gelişmeleri yakından takip edenler tarafından büyük bir ilgiyle karşılanmaktadır. Bu durum, kripto para dünyasındaki hukuki ve düzenleyici sorunların giderek daha fazla önem kazandığını göstermektedir. Şirketin iflas süreci ve suçlamaların sonuçları merakla beklenmektedir.

Editör: Birol Sancak