MEHMET BÜYÜKEKŞİ YENİDEN ADAY

Sports Digitale'nin haberine göre, Mehmet Büyükekşi, TFF başkanlık seçimlerinde aday oldu. Büyükekşi, kulüpleri tek tek arayarak seçim için destek istemeye başladı. Süper Lig'de birden fazla kulüp, Büyükekşi'yi destekleme kararı aldı. Almanya'da düzenlenen 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda çeyrek finale kadar ilerleyen A Milli Futbol Takımımızın başarısında pay sahibi olan Büyükekşi'nin resmi adaylık açıklaması kısa süre içinde bekleniyor.

RESMİ BAŞVURU İÇİN 64 İMZA GEREKİYOR

TFF başkanlığına aday gösterilmek için yarın son gün. Bunun için en az 5 delegenin "Bizim adayımız şu kişidir" önerisine ihtiyaç var. Her kulüp 1 delege sayılıyor ve resmi başvuruyu yapmak için yeterli imza teslimi (64) için kongreye kadar süre bulunuyor.

TFF BAŞKAN ADAYLARI

Trabzonspor'un Eski Trabzonlu Yıldızına Dört Büyüklerden Talip: Resmen Geri Dönüyor! Trabzonspor'un Eski Trabzonlu Yıldızına Dört Büyüklerden Talip: Resmen Geri Dönüyor!

Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Adayı Servet Yardımcı, adaylık başvuru dosyasını teslim etti. Eski Trabzonspor başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu da benzer şekilde aday olduğunu duyurdu. Aday olduğunu açıklayan Tolga Gani Zengin ise Servet Yardımcı lehine çekilme kararı aldığını açıkladı. Resmi adaylar arasında Servet Yardımcı, Mehmet Büyükekşi ve İbrahim Hacıosmanoğlu bulunuyor. Daha önce adaylığını açıklayan İsmail Uyanık ve Ardal Akış ise henüz resmi adım atmadı.

SEÇİM 18 TEMMUZ'DA

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan nisan ayında yapılan açıklamada, 31 Temmuz tarihine kadar yapılması gereken TFF Olağan Genel Kurul toplantısının, Türkiye A Milli Futbol Takımının EURO 2024 Finallerine katılmaya hak kazanması ve turnuvanın başlangıç ve bitiş tarihi de göz önüne alınarak, 18 Temmuz 2024 tarihinde seçimli olarak yapılmasına karar verildiği açıklandı. TFF Başkanlık seçimi, 18 Temmuz Perşembe günü gerçekleştirilecek.

Mehmet Büyükekşi, Servet Yardımcı ve İbrahim Hacıosmanoğlu'nun adaylık yarışında nasıl bir mücadele vereceği merakla bekleniyor. TFF başkanlık seçimleri futbol dünyasında büyük bir heyecanla takip ediliyor.

Muhabir: TUNCAY UÇKUN