3B01B01E 411A 4D84 8930 8B040C6B04D8

MHP Trabzon İl Başkanı Ömer Ayar, Çarşıbaşı'nda Destek Çağrısı Yaptı MHP Trabzon İl Başkanı Ömer Ayar, Çarşıbaşı'nda Destek Çağrısı Yaptı

Ağreleyas Lokantasında gerçekleştirilen toplantıya, esnaflar büyük ilgi gösterdi. Kurt, toplantıda Tonya’yı hep birlikte yöneteceğinin sözünü verdi.  Belediye başkan adayı Veysel Kurt, esnaflara hitaben yaptığı konuşmada: “İlçemizin vefalı esnaflarıyla bir araya gelerek hasbihal etmek için buradayız. Öncelikle katılımınızdan dolayı her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum, iyi ki varsınız. Bu akşam bu toplantımıza gösterdiğiniz ilgi, alaka bizleri ziyadesiyle memnun etti. Allah hepinizden razı olsun. Toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Allah nasip ederse göreve gelirsek seçimden seçime değil, iki üç ayda bir araya geleceğiz. Sorun ve önerilerinizi alarak ilçenin geleceğini birlikte planlama ve birlikte yönetim formülünü geliştirerek katılımcı demokrasiye katkı sağlamaya çalışacağız” dedi. 

KARARLAR ALINDI

B61881B2 693E 4015 B0Aa 90799216Bcdf

Daha sonra soru cevap bölümüne geçildi. Esnafın özellikle dile getirdiği yüksekokul öğrencilerinin ilçede ikametinin sağlanması, turizm sektörünün geliştirilmesi, ikram ve konaklama sorunlarının çözülmesi, Tonya Süt Kooperatifi ile birlikte ele alınarak hayvancılığın geliştirilmesi, orman emvalinin işlenerek katma değerinin artırılması, Çağırbağı-İskenderli-Kürtün ve Şalpazarı ilçeleriyle ulaşım alternatiflerinin çoğaltılması, işsizliğe katkı sağlayacağından istihdam öncelikli yaygın eğitim kurslarının açılması hususları masaya yatırıldı. Çözüm önerileri tartışıldı. Kısa vadeli planlamalar yapıldı ve ilçenin geleceği ile ilgili önemli kararlar alındı.
TAKA/BİROL SANCAK

6Abe7D44 13Ab 4485 Ae1C 0936F34B6F49

Editör: Ayşe Sancak