Türk Eğitim-Sen Trabzon Şubesi öğretmenlik meslek kanunu için milletvekillerine mektup gönderdi Türk Eğitim-Sen Trabzon Şubesi öğretmenlik meslek kanunu için milletvekillerine mektup gönderdi

Trabzon'un Akçaabat ilçesine bağlı Yaylacık Mahallesi'nde dün şiddetli bir fırtına meydana geldi. Fırtınanın etkisiyle mahalledeki bir binanın çatısı tamamen uçtu. Mahalle sakinleri, fırtınanın aniden bastırmasıyla büyük korku ve panik yaşadı. Olay yerine hızla müdahale eden yetkililer, çatısı uçan binada ve çevresinde güvenlik önlemleri aldı.

Şu ana kadar herhangi bir yaralanma veya can kaybı bildirilmemiş olup, yetkililer vatandaşlara dikkatli olmaları yönünde uyarılarda bulundu. Akçaabat Belediyesi ve ilgili kurumlar, fırtınadan etkilenen bölgelerde hasar tespit çalışmalarına başladı. Vatandaşların zarar gören mülkleri için destek sağlanacağı ve gerekli onarım çalışmalarının yapılacağı belirtildi. Fırtınanın bıraktığı hasarın boyutu ve alınacak önlemlerle ilgili daha fazla bilgi verilmesi bekleniyor.

Editör: Birol Sancak