Trabzon Arsin Organize Sanayi Bölgesi'nde, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yürütülen "Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı" hakkında bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Trabzon Arsin Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Dursun Ali Sakarya, Başkanvekili Ali Baştürk, Yönetim Kurulu Üyelerinden Hasan Küçükarslan ve İbrahim Yazıcı, Trabzon İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Yüksel Kılıç, İl Müdür Yardımcısı Muhammet Ali Altun ve bölge sanayicileri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Trabzon Arsin Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Dursun Ali Sakarya, Tarım ve Orman Bakanlığı'nın "Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı" hakkında bilgi almak amacıyla bir araya geldiklerini belirtti. Sakarya, bölgelerinden programa başvuran firmaların olacağını ve bu bilgilendirme toplantısının önemli olduğunu ifade etti.

Trabzon İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Yüksel Kılıç ise, programın kapsamı ve iki ayrı başlık altındaki detayları hakkında katılımcılara bilgi verdi. İl Müdür Yardımcısı Muhammet Ali Altun ise, başvuru süreçleri hakkında açıklamalarda bulunarak, İl Müdürlüğü olarak firmalara her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.

Ortahisar ilçesinde gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren bir iş adamı, yaşamına son verdi Ortahisar ilçesinde gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren bir iş adamı, yaşamına son verdi

Toplantıda, kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi programının önemi ve fırsatları konusunda detaylı bilgilendirme yapıldı ve katılımcıların soruları yanıtlandı. Bu tür bilgilendirme toplantılarının, bölgedeki işletmelere ve çiftçilere önemli faydalar sağladığı vurgulandı.
TAKA/AYTEKİN AKAY

Editör: Doğukan ÖZKURT