Sevgili Okurlar; Bu sorunlar, şehrin ekonomik kalkınması ve sürdürülebilirliği için ciddi bir tehdit oluşturuyor.  Yeni istihdam alanları oluşturmak, sadece gençlerin şehirde kalmalarını teşvik etmekle kalmayacak, aynı zamanda şehrin ekonomik çeşitliliğini artıracak ve yerel işletmelerin büyümesine olanak tanıyacak. Tarım, turizm, balıkçılık ve yerel el sanatları gibi sektörlerde yeni girişimlere ve iş fırsatlarına odaklanmak, Trabzon'un istihdam sorunlarına çözüm getirebilir. Yerel yönetimler, iş dünyası ve toplumun bir araya gelerek bu sorunların üstesinden gelebilirler ve Trabzon'u daha parlak bir geleceğe taşıyabilirler. Trabzon artık harekete geçmeli.

FINDIKTA İSTİKRAR SAĞLANAMLI

Sevgili Okurlar; Karadeniz'in en önemli geçim kaynaklarından biri olan fındık sektöründe yaşanan fiyat sıkıntıları, üreticilerin emeklerinin karşılığını alamaması bölgemizin kanayan yarası haline geldi. Fındık rekolte tahminlerindeki yanılgılar, sektörün istikrarsızlığını artırıyor. Üreticilerin planlamaları ve gelir beklentileri, bu tahminlerin gerçekçi olmaması nedeniyle sık sık boşa çıkıyor... Bu durum, üreticilerin zorlu koşullar altında çalışmalarını daha da güçleştiriyor. Üreticiler, haklarını alabilmek ve adil fiyatlarla fındık ürünlerini pazarlayabilmek için desteklenmelidir. Fındık fiyatlarının daha istikrarlı hale getirilmesi ve üreticilerin gelirlerinin artırılması için devlet devreye girmeli.

İNSANLIK DAHA ADİL OLMALI

Değerli Okurlar; Filistin'deki katliamların devam etmesi, tüm dünyada büyük bir endişe yaratıyor.  Trabzon'da, bu zulme karşı lanetlemeler ve kınamaların yapılması, devam ediyor. Adalet ve barış şart. Ancak, dünya genelinde hala yeterince güçlü bir tepki ve eylem görmemek, insanlık için derin bir kaygı yaratıyor.  Bu olaylar, insan hakları ve evrensel değerler konusunda daha fazla bilinç ve çaba gerektirdiğini gösteriyor. Umarız dünya, bu trajediye son vermek ve barışı yeniden tesis etmek için daha fazla adım atmaya başlar. İnsanlık, bu tür olaylar karşısında sessiz kalmamalı ve daha adil ve insancıl bir dünya için birlikte çalışmalı.

ÇOK BÜYÜKSÜN TRABZONSPOR

Orta Doğu’da Zalimler Zulmediyor Orta Doğu’da Zalimler Zulmediyor

Değerli Okurlar; Trabzonspor, bu yılın en değerli galibiyetini önceki akşam 26 yıldan beri Kadıköy’de yenemediği rakibi Fenerbahçe karşısında aldı. Öyle bir galibiyet oldu ki, ligin tüm defoları ortaya çıktı. Trabzonspor, sezonun en iyi futbol oynayan takımı denilen Fener’i evinde gol yağmuruna tuttu. Hem de hakemi de karşısına alarak. Öyle böyle değil hem de; 2 net gol, bir net penaltımızı vermeyen hakem, karşı tarafa da biri tekrar 3 penaltı hediye etti. Adaletli yönetilen bir karşılaşma olsaydı sonuç 6-0 olurdu.

KIYAMET KOPARDI

Bu yanlış kararların bir tanesi bile sözde 3 büyüklerden birinin aleyhine verilse ligde kıyamet kopardı. Trabzonspor’un büyüklüğünü bir kez daha gördük. Öyle büyük ki hesap etmeye kupalar yetmez. Haklının güçlüye karşı dik duruşun sembolüdür Trabzonspor. Dün akşam teknik direktör Abdullah Avcı ve öğrencileri yine böyle bir mücadele sonucu zafere ulaştılar. Fırtına bu yıl ki en önemli maçını kazanarak şampiyonluk yarışına müdahale ederken rakiplerine de gözdağı verdi. Trabzonspor bu maçla birlikte kendine zirve yarışı için yeni bir sayfa açtı. Şimdi bu temeller üzerine aynı kararlılık ve istekle yeni başarıları koyma vakti.

Mutlu Haftalar TAKA