Botanik Park: Doğanın Kalbinde Bir Vaha

Başkan Ahmet Metin Genç, Botanik Park’ın yazın sıcağında Trabzonlular ve ziyaretçiler için önemli bir uğrak yeri olduğunu ifade etti. Genç, “İnsanlarımız burada temiz havayla buluşuyor, doğayla iç içe vakit geçiriyor ve güzel mekanların tadını çıkarıyorlar. Yeşilin her tonunu barındıran bu park, adeta doğanın kalbinde bir vaha gibi. Hemşehrilerimiz ve misafirlerimiz, burada şehrin stresinden uzaklaşıp huzur buluyorlar” dedi.

Kadınların El Sanatlarını Destekliyoruz

Samsun'da Feci Kaza! Otomobil Bariyerlere Çarptı: 1 Ölü, 2 Yaralı Samsun'da Feci Kaza! Otomobil Bariyerlere Çarptı: 1 Ölü, 2 Yaralı

Başkan Genç, seçimler öncesinde verdikleri sözleri yerine getirmek için çalıştıklarını belirterek, Trabzonlu kadınların üretilebilir el sanatlarını desteklemek ve bu ürünlerin katma değerini artırmak amacıyla kalıcı mekanlar oluşturduklarını söyledi. “Seçimlerden önce hemşehrilerimize, Trabzonlu kadınlarımızın el emeği göz nuru ürünlerini destekleyeceğimize dair söz vermiştik. Bu ürünlerin daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlamak ve satış kolaylığı yaratmak adına önemli adımlar atıyoruz. Şu anda bu sözlerimizden birini hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu.

Emeklerinin Karşılığını Almalarını İstiyoruz

Botanik Park içinde kadın kooperatiflerine ve derneklere yeterli alanlar tahsis ettiklerini belirten Başkan Genç, “Kooperatiflerimiz ve kadınlarımız burada ürettikleri el sanatlarını sergileyip satabilecekler. Bu sayede hem üretimi teşvik ediyoruz hem de kadınlarımızın emeklerinin karşılığını almalarını sağlıyoruz. Evde üretilen ürünlerin bile parkın girişinde oluşturduğumuz ünitelerde satışını mümkün kılıyoruz” ifadelerini kullandı.

Ne Kadar Üretirsek O Kadar Güçlüyüz

Başkan Genç, Trabzonlu kadınların üretkenlik konusunda oldukça aktif olduğunu ve bu üretkenliği desteklemek için her zaman yanlarında olacaklarını vurgulayarak, “Üreten kadınlarımız, ürettikleri ürünlerin satış kaygısını taşımadan çalışabilecekler. Belediye olarak bu sürece hamilik yapacağız. Kadınlarımız projeler kapsamında kendi üretimlerini yapabilecek, bağlantılarını kurup satışlarını gerçekleştirebilecekler. Biz de ihtiyaç duyduklarında onlara satış kolaylığı sağlayacağız. Ne kadar üretirsek o kadar güçlüyüz. Hem kadın kooperatiflerimize hem de kadın derneklerimize hayırlı olsun” dedi.

Muhabir: HABER MERKEZİ